Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Davutpaşa Kampüsü'nde arkadaşları tarafından makine mühendisliği öğrencisi Furkan Akardere'nin cansız bedeni bulundu. Bu trajedik olay sevenlerin hüzüne boğdu. Peki, YTÜ öğrencisi Furkan Akardere kimdir, neden öldü? yanıtlara ulaşmak için okumaya devam edin...

YTÜ öğrencisi Furkan Akardere neden vefat etti?

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Davutpaşa Kampüsü'nde, makine mühendisliği öğrencisi Furkan Akardere'nin intiharı, üniversite camiasını derinden sarstı. Genç öğrencinin cansız bedeni, kampüs alanında arkadaşları tarafından bulundu. Olayın hemen ardından üniversite yönetimi ve emniyet güçleri tarafından geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı.

Üniversite yetkilileri ve emniyet güçleri, olayın tüm yönleriyle aydınlatılması için yoğun bir çaba sarf ederken, üniversite içerisinde derin bir üzüntü ve yas hakim. Öğrenci arkadaşları ve öğretim görevlileri, Furkan Akardere'nin kaybının şokunu yaşarken, bu tür trajik olayların önlenmesi için daha fazla önlem alınması gerektiği vurgulanıyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklama ile üniversitede yaşanan üzücü olay doğrulandı. Üniversite yönetimi, "Bugün sabah saatlerinde Üniversitemizde yaşanan elim hadise karşısında derin bir üzüntü içerisindeyiz," ifadeleriyle duyurduğu açıklamada, olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığını belirtti.

Ekran Görüntüsü 2024 06 04 094617

Yapılan açıklamaya göre, sabah saatlerinde üniversite kampüsünde gerçekleşen olayla ilgili olarak savcılık ve emniyet güçleri titiz bir inceleme başlattı. İnceleme sonucunda, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi Furkan Akardere'nin yaşamına son verdiği tespit edildi.

Üniversite yönetimi, öğrencinin ailesine, arkadaşlarına ve tüm Yıldız Teknik Üniversitesi camiasına başsağlığı diledi. Rektörlük tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kamuoyuna Duyuru. Bugün sabah saatlerinde Üniversitemizde yaşanan elim hadise karşısında derin bir üzüntü içerisindeyiz. Savcılık ve emniyet güçleri tarafından titizlikle yürütülen inceleme ve bulgular sonucunda, Üniversitemiz öğrencilerinden Furkan Akardere’nin yaşamına son verdiği tespit edilmiştir. Öğrencimizin ailesi başta olmak üzere arkadaşlarına ve tüm YTÜ Ailesi’ne başsağlığı ve sabırlar dileriz. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğü

Üniversite yönetimi, bu üzücü olayın aydınlatılması için yürütülen soruşturmanın tüm detaylarını dikkatle takip edeceklerini ve kamuoyunu bilgilendireceklerini ifade etti. Bu acı kayıp, üniversite topluluğunda derin bir üzüntüye neden oldu.

448A7223 47D4 40Db 97C9 9Ef13D010Ada
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde eğitim gören birinci sınıf öğrencisi Furkan Akardere'nin intiharıyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Genç öğrencinin hayatını kaybetmesinin ardından başlatılan soruşturma kapsamında, intihar nedeninin de aydınlatılması bekleniyor. Henüz hayatının baharındaki Akardere'nin ölümü, üniversite camiasında büyük üzüntü yarattı. Soruşturmanın sonuçları, trajik olayın perde arkasını ortaya çıkaracak.

Kaynak: Haber Merkezi