Yozgat, karavanla seyahat edenler için keşfedilmeyi bekleyen birçok doğal ve tarihi güzellik sunuyor. Vatandaşlar Yozgat'ta karavanla nereye gidilir? diye merak ediyor. Karavanla keyifli bir tatil için Yozgat'ta gidilecek en güzel yerler nerede? İşte detaylar...

Yozgat karavanla nereye gidilir?

Yozgat’ı keşfetmek için en uygun zaman ilkbahar mevsimidir. Kışın oldukça soğuk, yazın ise oldukça sıcak geçmektedir. İlkbahar aylarında Yozgat'ın tadını en iyi şekilde çıkarabilirsiniz. İşte sizler için Yozgat karavan kamp alanları...

Kazankaya Kanyonu Kamp Alanı

Aydıncık ilçesinde yer alan Kazankaya Kanyonu, doğaseverler için ideal bir yerdir. Kanyon içerisinde market, büfe, duş, tuvalet ve su imkânları bulunmamaktadır. Toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanamamaktadır. Doğal güzellikleriyle dikkat çeken kanyonda çadır kampı, tırmanış, dağcılık, manzara fotoğrafçılığı ve doğa yürüyüşü gibi aktiviteler yapılabilir. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirmeyi unutmayın.

Vanda Karavanla Nereye Gidilir Vanda Karavanla Gidilecek Yerler Nerede (3)

Davulbaztepe Tabiat Parkı Kamp Alanı

Yozgat şehir merkezine çok yakın olan Davulbaztepe Tabiat Parkı’na yürüyerek, bisikletle veya taksiyle kolayca ulaşabilirsiniz. Piknik ve kamp yapma imkânı sunan parkta sosyal imkânlar sınırlıdır. Kamp ekipmanlarınızı ve ihtiyaç malzemelerinizi yanınızda getirmeniz gerekmektedir.

Kadıpınarı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Akdağmadeni ilçe merkezine yakın olan Kadıpınarı Tabiat Parkı, doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz bir yerdir. Parkta barbekü alanı, bungalov, piknik masası, kamelya, yağmur barınakları, lokanta, tuvalet, kır evi, oyun parkı, çeşme ve otopark gibi imkânlar bulunmaktadır. Bungalovda konaklamak isteyenlerin önceden rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.

Vanda Karavanla Nereye Gidilir Vanda Karavanla Gidilecek Yerler Nerede (1)

Yahyasaray Barajı Kamp Alanı

Çayıralan ilçesine bağlı Aşağıyahyasaray mevkiinde yer alan Yahyasaray Barajı, kamp için uygun bir yerdir. Bölgeye toplu taşıma ile ulaşım yoktur, bu nedenle kendi aracınızla gitmelisiniz. Baraj çevresinde bir adet çeşme bulunmaktadır, yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmelisiniz.

Oluközü Tabiat Parkı Kamp Alanı

Akdağmadeni ilçesine bağlı Güllük mevkiinde yer alan Oluközü Tabiat Parkı’nda çeşme, tuvalet, yağmur barınağı, otopark, oyun alanı, piknik alanı ve kamelya gibi imkânlar mevcuttur. Toplu taşıma ile ulaşım yoktur ancak Sivas – Yozgat yolundan geçen servislerle ulaşılabilir. Karavan ve çadır kampı için uygun alanlar bulunmaktadır.

Yozgat Fatih Tabiat Parkı Kamp Alanı

Yozgat şehir merkezine yürüme mesafesinde olan Fatih Tabiat Parkı, çadır kampı, piknik, karavan kampı ve trekking gibi aktiviteler için uygundur. Parkta otopark, barbekü alanı, piknik masaları, çocuk bakım evi, piknik alanı, manzara seyir noktası, güvenlik, kafe ve tuvalet gibi imkânlar bulunmaktadır.

Tekirdagda Karavanla Nereye Gidilir Tekirdagda Karavanla Gidilecek Yerler Nerede (1)

Yozgat'ta karavanla gidilecek yerler nerede? 

Yozgat karavan kamp alanları için listemizi incelemeye devam edin.

Yozgat Çamlığı Milli Parkı Kamp Alanı

Şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunan Yozgat Çamlığı Milli Parkı, çadır ve karavan kampı için uygundur. Parkta çeşme, konaklama tesisi, tuvalet, oyun parkı, doğa yürüyüşü yolu, barbekü alanı, otopark, mescit ve kafe gibi imkânlar mevcuttur.

Karavanla Kamp Yapılacak Yerler (2)

Derbent Göleti Kamp Alanı

Derbent Köyü sınırlarında bulunan Derbent Göleti, kamp ve piknik için uygundur. Sosyal imkânlar sınırlıdır ve toplu taşıma ile ulaşım yoktur. Doğa ile iç içe kamp yapmak isteyenler için ideal bir yerdir.

Üçtepeler Tabiat Parkı Kamp Alanı

Sorgun ilçesine bağlı Cihanşarlı köyü sınırlarında yer alan Üçtepeler Tabiat Parkı, doğa ile iç içe vakit geçirmek için ideal bir alandır. Parka toplu taşıma imkânı sınırlıdır, ancak taksi veya kendi aracınızla ulaşabilirsiniz. Gıda ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmeniz gerekmektedir.

karavan-yenibakis-1

Hisarbey Yoğurtyurdu Yaylası Kamp Alanı

Sarıkaya ilçesine bağlı Hisarbey köyünde bulunan Yoğurtyurdu Yaylası, doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyenler için uygundur. Sosyal imkânlar bulunmamakta olup, ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmeniz gerekmektedir. Toplu taşıma ile ulaşım sağlanamamaktadır.

Koççağız Köyü Kamp Alanı

Sarıkaya ilçesine bağlı Koççağız Köyü’nde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Sosyal imkânlar sınırlıdır ve toplu taşıma ile ulaşım sağlanamamaktadır. İhtiyaçlarınızı yanınızda getirmeniz önemlidir.

Yozgatta Unutulmaz Bir Tatile Hazir Misiniz

Yozgat'ın Gezilecek Yerleri ve Yöresel Lezzetleri

Yozgat’ta gezilecek yerler arasında Yozgat Müzesi, Yozgat Saat Kulesi, Saraykent Kaplıcaları, Yozgat Çamlığı Milli Parkı, Akdağmadeni Ormanları, Bozok Yaylası ve Kazankaya Kanyonu bulunmaktadır. Yöresel lezzetler arasında bulama çorbası, arabaşı çorbası, testi kebabı ve Yozgat böreği mutlaka denenmelidir.

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ;

Sivas'ta karavanla nereye gidilir? Sivas'ta uygun fiyatlı kamp tatili yapılacak en iyi 11 yer!

Karavan tatili için ideal: Samsun'da karavanla gidilecek en güzel 20 yer...

Siirt'te karavan tatiline hazır mısınız? Siirt'te karavanla gezilecek eşsiz noktalar...

Sinop'ta karavan tatili mi planlıyorsunuz? Sinop'ta karavan tatili yapılacak 20 nokta!

Tokat'ta karavanla nereye gidilir? Tokat'ta karavanla seyahat edilecek 7 lokasyon...

Van'da karavanla nereye gidilir? Van'ın eşsiz güzellikleriyle tanışın...

Kaynak: Haber Merkezi