Yozgat'ta görevi başında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden polis memuru Hüseyin Baburşah için duygusal bir veda töreni düzenlendi. 53 yaşındaki polis memuru, Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü'nde görev yaparken dün gece ekip otosunda aniden kalp krizi geçirdi. Ne yazık ki, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı ve Yozgat Şehir Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

Baburşah için düzenlenen veda töreni, Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde gerçekleşti. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra, polis memuru Baburşah için Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Ardından, Baburşah'ın naaşı, memleketi Aydın'ın Nazilli ilçesine gönderilmek üzere hazırlandı.

Uğurlama törenine, Baburşah'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra, Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Müftüsü Ali Gülden, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Nejdet Özcan, İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, İl Genel Meclis Başkanı Adnan Ünal ve askeri ile emniyet personeli de katıldı. Vali Özkan, merhum polisin ailesine ve tüm polis teşkilatına başsağlığı ve sabır dileklerini iletti.

Kaynak: Haber Merkezi