Kocaeli'nin idari yapısında yeni bir dönem başlıyor! Valilik koltuğuna oturan eski Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Kocaeli'nin yeni Valisi oldu ve şehrin gündemine oturdu. Peki, İlhami Aktaş kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Detaylar haberimizde...

İlhami Aktaş kimdir?

Yeni Kocaeli Valisi Ilhami Aktas Kimdir3

İlhami Aktaş, 1970 yılında Erzurum'un Oltu ilçesinde doğmuş Türk bir bürokrattır. İlk, orta ve lise eğitimini Oltu'da tamamladıktan sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ne başladı ve 1991 yılında mezun oldu.

Kariyerine 1994 yılında Erzurum Kaymakam Adayı olarak başlayan Aktaş, Mülki İdare Amirliği hizmetine girdi ve dil eğitimi için bir süre İngiltere'de bulundu. Daha sonra çeşitli ilçelerde kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu. 2008 yılında İçişleri Bakanlığı'nda Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürü olarak görevlendirildi ve kariyeri boyunca çeşitli önemli görevler üstlendi.

2016 yılında Nevşehir Valisi olarak atanan Aktaş, burada dört yıl görev yaptıktan sonra 2020 yılında Çanakkale Valiliği'ne atanmıştır. Son olarak 10 Temmuz 2024 tarihinde yayımlanan bir cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Kocaeli Valiliği'ne getirilmiştir.

Özel yaşamında evli olan ve iki çocuk babası olan Aktaş, İngilizce dilini de bilmektedir.

Yeni Kocaeli Valisi Ilhami Aktas Kimdir1

İlhami Aktaş kaç yaşında?

1970 doğumlu İlhami Aktaş, 2024 itibariyle 54 yaşındadır. 

İlhami Aktaş nereli?

İlhami Aktaş aslen Erzurumludur.

Kaynak: HABER MERKEZİ