Türkiye'nin önde gelen yemek siparişi platformu YemekSepeti'nin arkasındaki isim, Nevzat Aydın, girişimcilik ve yenilikçilik alanında etkileyici bir kariyere sahip. Peki, bu başarılı iş adamı hakkında merak edilenler neler? YemekSepeti'nin kurucusu Nevzat Aydın kimdir? İşte detaylar...

Nevzat Aydın kimdir?

Nevzat Aydın, 8 Mart 1976 doğumlu bir Türk girişimci, melek yatırımcı ve filantropisttir. İstanbul'da doğan Aydın, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra San Francisco Üniversitesi'nde İşletme ve Ekonomi alanında yüksek lisans yapmıştır.

Yemeksepetinin Kurucusu Nevzat Aydin Kimdir1

Türkiye'nin önde gelen çevrimiçi yemek siparişi platformu Yemeksepeti.com'un kurucu ortağı ve eski CEO'su olarak tanınır. Aydın, Yemeksepeti'nde 2001'den 2021'e kadar CEO olarak görev yaptı. 2015 yılında şirket, dünyanın en büyük online yemek siparişi platformlarından biri olan Delivery Hero tarafından 589 milyon dolar karşılığında satın alındı.

Aydın, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve ardından San Francisco Üniversitesi'nde İşletme ve Ekonomi MBA programına başladı. Girişimcilik kariyerine, üniversite yıllarında kurduğu ilk projede, U2 konserine götürdüğü bir grupla başladı. Kurumsal dünyada staj deneyimleri yaşadıktan sonra girişimcilikte karar kıldı.

Yemeksepeti'ni kurarken, özellikle Türkiye'deki internet kullanıcılarına yönelik yenilikçi bir model geliştirdi ve şirketi başlangıçta kâra geçirene kadar mücadele etti. Vizyonu doğrultusunda, Yemeksepeti teknolojiyi sürekli güncelleyerek ve kullanıcı memnuniyetini ön planda tutarak büyüdü. Şirket, mobil platformlara yatırım yaparak ve online ödeme sistemlerini entegre ederek sektördeki liderliğini pekiştirdi.

Aydın ayrıca girişimcilere destek vermek ve gençleri teşvik etmek için zaman harcamaktadır. 2020 itibarıyla Yemeksepeti, Türkiye genelinde 50 binden fazla restoranla ve 20 milyon kullanıcıya hizmet vermektedir. Aydın'ın liderliğinde, şirketin sürekli büyüyen ve yenilikçi bir kültür geliştirmesi, sektördeki başarısını desteklemektedir.

Yemeksepetinin Kurucusu Nevzat Aydin Kimdir2

Nevzat Aydın nereli?

Nevzat Aydın aslen İstanbulludur.

Nevzat Aydın kaç yaşında?

1976 doğumlu Nevzat Aydın, 2024 itibariyle 48 yaşındadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ