EGİAD Ege Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından yaptığı açıklamada, seçim sürecinin medeni şartlarda gerçekleşmesinin demokrasi açısından önemli olduğunu belirtti. Yelkenbiçer, seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dileyerek, göreve seçilen Belediye Başkanlarını kutladı.

Ülkemizin ekonomik yönden güçlenmesi gerektiğine vurgu yapan Yelkenbiçer, artık seçimsiz bir döneme girildiğini ve Türkiye'nin ekonomiye odaklanması gerektiğini ifade etti. Seçilen Belediye Başkanlarının projelerini hayata geçireceklerine inandığını belirten Yelkenbiçer, bu projelerin ülkemiz için önemli bir fırsat olacağını dile getirdi.

Ekonomideki en büyük problem olarak enflasyonu gören Yelkenbiçer, enflasyonla mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı. Ekonomide istikrarın sağlanması ve öngörülebilir bir piyasa düzeninin oluşturulması gerektiğini belirten Yelkenbiçer, iş dünyasının da teknoloji içeriği yüksek üretim ve yatırımlar yaparak üzerine düşeni yapmaya devam edeceğini ifade etti.

Yelkenbiçer, Türkiye'nin üretim gücünün korunması ve firmaların sürdürülebilirliğinin zarar görmemesi için ekonominin istikrara kavuşturulması gerektiğini vurgulayarak, ülkenin yeni yüzyılına güçlenerek ve enflasyon altında ezilmeden girmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Muhabir: Doğukan Fikri Fidan