Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Uğur Tingür

Uğur Tingür

utingur@hotmail.com

Televizyondaki rezalet ...

03 Şubat 2020 - 07:31

Türkiye’de bazı televizyon kanalları açık oturum düzenliyor, bunların kimileri de reyting yapmak için ellerinden geleni esirgemiyorlar.
Geçtiğimiz perşembe günü CNN televizyonunda “Gece Görüşü” programını sunan Hande Fırat, ismini vermek istemediğim, kendini gazeteci sanan kişileri programa çıkardı, aralarındaki tartışma hiç iç açıcı değildi!
Birbirlerine olmayacak laflar söyleyen bu gazetecileri oraya çıkartanlarda kabahat var.
Gecenin ilerleyen saatlerinde neredeyse yumruklar konuşacaktı ama sunucu Hande Fırat programı kapatmak zorunda kaldı.
Bu programlara  açık oturum mu diyeceğimiz geliyor!
Bu  gazeteciler tartışmalarını sadece kahve köşelerinde yapsınlar.
         *****
    İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bence büyük bir puan kaybetti. Nedeni ise Malatya ve Elazığ depremlerinden sonra Erzurum’da çocukları ile tatile çıkması idi. Bu iyi mi kötü mü bir soru işareti!
    Benim görüşüme göre bu tatili ertelemeli idi. Yeni siyasetçiler bazı şeyler için eskilerden ders almalı. Rahmetli Süleyman Demirel’in hiç tatil fotoğraflarını gördünüz mü? Hele böyle bir deprem ertesinde tatile çıktığını biliyor musunuz?
Ekrem İmamoğlu’nun, “Geleceğin CHP Genel Başkanı ya da CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı” olarak ismi geçiyordu ama bu ona büyük bir puan kaybettirdi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş böyle bir şey yapmamakla büyük  puan kazandı. Mansur mu, İmamoğlu mu dendiğinde kararı halk verecek!
        *****
Son günlerde Kızılay Genel Başkanı’nın yaptıkları sosyal medyaya düştü ve gizli diye ortada bir şey yok! Eskiden gazeteler ne yazarsa inanılırdı ama devir değişti, tersine döndü sosyal medya sayesinde.
       *****
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hafta sonu İzmir’de idi. Buca, Alsancak, Balçova ve birçok ilçeyi gezdi. Yanında İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Bal, Müsavat Dervişoğlu ve İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’da vardı. Meral Akşener İzmir’de sevgi seli ve Türk bayrakları ile karşılandı. Esnaf ve halk ziyaretlerinde Meral Hanım’a gösterilen sevgi bambaşkaydı.
İYİ Parti İzmir İl Örgütü bu ay içinde ilçe başkanlarını seçecek. Mart ayında ise İzmir İl Başkanı’nı belirleyecek. Yıldırım Ulupınar İYİ Parti’nin İzmir’de ilk İl Başkanıydı. Tekrar il başkanlığı için adaylığını koyacak mı acaba, bu da ayrı bir merak konusu.
Hüsmen Kırkpınar’ın tekrar aday olacağını sanıyorum bu güne kadar, İYİ Parti İzmir İl Teşkilatı’nı iyi bir şekilde yönetti.
       *****
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Avrupa Birliği’nden bulduğu finans kaynağından sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne de giderek, İzmir için yeni para kaynakları araştırıyor! Bu durum ise Soyer’in İzmir için yeni projeleri hayata geçireceğinin en iyi göstergesi olarak göze çarpmakta mı? Bunu ilerleyen zamanda hep birlikte göreceğiz.
(24 Ocak’ın kehaneti)
24 Ocak ayı Türkiye’de hiç de iyi değil bunu nedeni ise aşağıda sıralayacağım bazı olaylar..
1955 senesinde Zonguldak’ta, Ereğli Kömür İşletmeleri’ne bağlı Gelik ocağında grizu patlaması meydana geldi; 52 madenci öldü,19 madenci yaralandı.
1959 İstanbul’da Neşe sineması çöktü ve 37 kişi hayatını kaybetti.
1980’de o dönemin Başbakanı Süleyman Demirel 24 Ocak kararlarını açıkladı.
1993 senesinde Cumhuriyet gazetesi yazarı Uğur Mumcu otomobiline konulan patlayıcı ile hayatını kaybetti.
2001 senesinde Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan silahlı saldırıda öldürüldü.
2006’da ise sinema sanatçısı Mümtaz Sevinç Üsküdar’da evinin önünde bıçaklanarak öldürüldü.
2007’de ise eski Dışişleri ve Kültür Bakanı İsmail Cem hayatını kaybetti.
2020 senesinde ise yine 24 Ocak akşam saatlerinde Elazığ Malatya bölgesinde deprem oldu 41 ölü ve 1243 yaralı..
Yani 24 Ocak Türk Milletine uğursuz bir gün olarak tarihe geçiyor!.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
test