Reklam
Reklam
Reklam
Uğur Tingür

Uğur Tingür

utingur@hotmail.com

Siyasetin cilvesi..

06 Ocak 2020 - 06:31

Geçtiğimiz günlerde CNN televizyonu CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce'yi ekranlara çıkardı. Ahmet Hakan'ın sunduğu bu programda ülkemizin gazete köşe yazarlarından olan Sevgi Güler Aysu, Zafer Şahin, Nedim Şener, Abdülkadir Selvi ve Saygı Öztürk vardı.
Muharrem İnce bu programa çok iyi hazırlanmış. Kendisine bu yazarlar Külliye'ye hangi CHP'li ismin ya da kendisinin mi çıktığı yönündeki soru ile  başlamalarına rağmen İnce, programı kendi doğrultusunda yönlendirdi. Programı sunan Ahmet Hakan'ı bile susturan İnce, Kanal İstanbul projesi, yerli oto ve birçok konuda iyi hazırlanmış olarak yazarlara cevapları verdi !
             *****
Libya tezkeresi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden geçtiğimiz günlerde çıktı.Türk askeri Libya'ya gidiyor. AK Parti ve MHP'nin oyları ile kabul edilen bu tezkere hayırlısı olsun diyelim.
Bu tezkere çıkmadan önce zaten Cumhurbaşkanımız Libya'ya asker göndereceğimizi söylemişti!
Merak edilecek konulardan biri de Libya'da Türk askeri Libyalılara karşı Libyalıları mı koruyacak.
Yoksa paralı asker olan Wranglerleri mi karşımıza alacağız. Ya da Rusya Lideri Putin'in paralı askerleri ile mi savaşacağız.
               ****
Rusya Suriye'de istediğini aldı ve Libyaya el attı, daha önce yazdığım gibi. Akdeniz'de Rus donanması artık var olacak!
Kanal İstanbul Projesi'nde son gelişme ise akıllara durgunluk verecek cinsten!
Montreux Anlaşması'nı delmeden Kanal İstanbul için yeni bir plan ortaya çıktı. Saros Körfezi'ne de kanal yapılarak Montreux Anlaşması çiğnenmeye çalışılıyor .
Amerikalılar bu anlaşmayı çiğnemeden gemilerini Karadeniz'e çıkaracaklar. Ruslar nasıl Akdeniz'de olacaksa Amerikalılar da Karadeniz'de olmayı istiyorlar.
                *****
Son günlerin konuşulan yerli otomobilinin bataryası gündemde, nedeni ise maliyetinin çok yüksek olması, 50 bin dolara mal edileceği.
Daha yerli otomobilin fabrikası olmadan birçok kuruluş geçen yıllardaki gibi sipariş verdi, İstanbullu taksiciler bu otomobil için siparişte bulundular.
Kullandığımız cep telefonlarının bataryasının ömrümün iki sene olduğunu biliyoruz, bu da aynı şekilde yerli elektrikli otomobilin bataryasında da olacak.
Bu bataryanın fiyatı ise şu an 300 bin lira civarında.
Cumhurbaşkanımızın danışmanlarından biri geçtiğimiz günlerde uçan otomobil yapacağız dedi. Daha elektriklisini yapamadan uçanını düşünüyoruz.
                *****
Spora da siyaset bulaştı. Trabzonspor'un hocası Ünal Karaman istifaya zorlandı. Nedeninin ise Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan kaynaklandığı söylentileri kulaktan kulağa dolanıyor.
Trabzonspor iflasın eşiğine gelmişti, tüm borçlarının kapatılmasında Beraat Albayrak'ın olduğu söyleniyor.
Trabzon'un Konyaspor maçında kötü oynamasına kızan Berat Albayrak Ünal Karaman'a "Bu takım niye kötü" dediğinde Ünal Karaman'ın cevabı ise "Ekonomi niye bu kadar kötü diye sormuyorum" deyince Ünal Karaman kendini kapıda buldu.
İşte siyasetin cilvesi bu...
           
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum