"Sen neymişsin İstanbul"-2 
Uğur Tingür

Uğur Tingür

utingur@hotmail.com

 "Sen neymişsin İstanbul"-2 

17 Haziran 2019 - 09:41

       İstanbul yerel seçimlerine çok az bir zaman kaldı. Daha önceki yazımda “Sen neymişsin İstanbul” diye yazmıştım, evet bu İstanbul'da yapılacak olan yerel seçimde Türkiye'de hep ilkler yaşanıyor. 
       Türkiye'nin her yerinden İstanbul seçimlerinde propaganda çalışması yapmak için akın akın bu şehre milletvekilleri, belediye başkanları ve kaymakamlar gelerek hemşehrilerini bu seçim için yönlendirme çalışmaları yapıyorlar. 
      Sivas Kongresi'nin 100. yıl tanıtımı için Sivas Valisi Salih Ayhan ve Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin de cumartesi ve pazar günü İstanbul’daydı. 
     Sivas Valisi Salih Ayhan "Ben seçim için gelmedim" dedi ama hemşehrileri ile buluştu ! 
     İYİ Parti'nin idare kurulu ve tüm milletvekilleri cumartesi günü İstanbul'un çeşitli bölgelerinde seçim çalışmalarına başladılar. 
     İzmir İYİ Parti il yönetimi, Başkanı Hüsmen Kırkpınar başkanlığında İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde seçim çalışmaları yapmaya başladı ve seçim gününe kadar kalacaklar. 
     İzmir Buca'ya yerel seçimlerde atanan AKP Karabağlar'dan aday adayı olan ama parti tarafından aday gösterilmeyen Mehmet Sadık Tunç da İstanbul'da seçim çalışmalarına katıldı. 
      İzmir Buca ilçesinin birçok sorunu varken İstanbul'da kaymakamın işi ne? 
      MHP Lideri Devlet Bahçelide İstanbul'da 3 günlük karargah kurdu. AKP Adayı Binali Yıldırım için çalışmalara başladı. Cumhurbaşkanımız gibi muhtarları topladı ve Meslek odaları ile buluştu. 
     "İstanbul'u verilmez ve emanet edilemez" diyen Bahçeli Cumhur İttifakı'na oy istedi !. 
      İzmir CHP il Başkanlığı da kentin belli yerlerini İstanbul CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nun "Herşey güzel olacak" afişleri ile donattı. 
      İşte “Sen neymişsin İstanbul” diyoruz, tüm Türkiye yapılacak bir yerel seçim için İstanbul'da... 
     Bu yerel seçim Türkiye genelinde bir "REFERANDUM'a dönüştü. 
     Seçimin galibi ile ülkede her şey de değişebilir. 
     Bakanlarda mutlaka değişiklik olur, ekonomi ne olur bilemeyiz. Ama 
     İNŞALLAH HER ŞEY GÜZEL olur, ülkemiz için. 
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • AV.AZIZ KÖMÜRKOYAN.
    4 ay önce
    YAZININ BAŞLIĞI BENCE 'SEN NEYMISIN BE IMAMOĞLU 'OLMALIYDI.CUNKU ICERIGI BUNU GEREKTIRIYOR DIYE DÜŞÜNÜYORUM.BIYLE DUSUNDUGUM IÇIN LUTFEN UKALALIGIMI BAĞIŞLAYIN.YAZINIZA VE SIZZE SONSUZ SAYGI VE SEVGI VAR.ILK DEFA IKTIDAR EN BÜYÜK KENT SECIMINI BÜTÜN DEVLET GUCUNUDE ARKASINA ALMASINA RAGMEN KAYBETMEK UZEREDIR.HATTA BIZE GORE KAYBETMISTIR.BUTUN KAVGA MUHALEFETIN DÖRT DÖRTLÜK BIR ADAY ÇIKARMASI VE IMAMOGLU'UN BÜTÜN KESIMLERIN OYLARINI ALACAK OLMASINDAN KAYNAKLANMAKTADIR.ISTANBUL BELEDIYE BAŞKANLIĞININ KAYBI BU IKTIDARIN ACILEN SONUNU GETIRECEKTIR.BUNDA EN BÜYÜK PAY IMAMOGLU'NA AITTIR.SAYGI VE SEVGILERIMLE..