Partiler sahada!
Uğur Tingür

Uğur Tingür

utingur@hotmail.com

Partiler sahada!

08 Şubat 2019 - 06:16

Seçimlere 51 gün kaldı, bazı partiler adaylarını açıklamada geç kaldı bazıları ise adaylarını yeni açıkladı.
İzmir'de Buca ilçesinin CHP adayı olan Suat Nezir geçtiğimiz günlerde Buca Kasaplar Meydanı'nda miting gibi bir toplantı yaptı. Nezir'in Buca Heykel'deki bürosunun önü hemen hemen her gün her saat kalabalık. 
İlçesindeki muhtaç kişilere 240 lira yardım parasını veremeyen belediye başkanları yaptıkları yurt dışı moral gezileri ile belediye bütçesinin paralarını harman gibi savurarak belediyeyi idare etmeye çalışan bu başkanlar tekrar bu koltuğa oturamadılar! Bu durum birçok CHP’li belediyede var. 
Bunların arasından bir örnek vermek isterim. Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar'ın köşesinde yazdığı İzmir Konak Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde yurt dışı gezisi yapmayan bir başkanı yazmış, bu da benim tanıdığım ve beraber çalışmış olduğum bir kişi olan Erdal İzgi idi. 
Erdal İzgi borç batağında aldığı Konak Belediyesi'ni düzlüğe çıkartarak ondan sonra gelen başkana para ile ilçeyi bırakmıştır. Halkın parasını savurmamış ve hizmet vermiş bir kişidir. 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Tunç Soyer de sahalara indi, bunun yanında Aziz Kocaoğlu da ilçeleri gezerek CHP’nin içinden kopup başka partiye geçen adaylara oy verilmemesini istiyor. İzmir Konak İlçesi’nin CHP Adayı Abdül Batur bu cumartesi İzmirli gazetecilerle tanışmak için bir kahvaltı verecek. 
 
İzmir'in Bayraklı ilçesinde CHP’nin adayı Serdar Sandal oldu, bu isim sürpriz! CHP Genel Başkan yardımcılarından Seyit Torun yaptığı bir açıklama ile İzmir'in Bayraklı Belediye Başkan adayının Serdar Sandal olduğunu söyledi.
Serdar Sandal, Çağdaş Yaşam Derneği'nde faal olarak çalışmış öğretmenlik yapmış, Tunceli doğumlu bir kişi. Birçok adayın arasından çıkan Sandal Bayraklı'da diğer partili adaylar arasında zorlanacağa benziyor! Şimdiden sosyal medyada büyük tepkiler başladı.
 
                        *** 
Manisa'da yerel seçimlerde ittifak adayları ile ittifaka dahil olmayan partililer de aday çıkarıyorlar. Bu seçimde Cumhur ittifakının adayı olan MHP'li Cengiz Ergün'ün karşısına İYİ Parti güçlü bir aday çıkardı. 1971 Almanya doğumlu olan İnşaat Mühendisi Orkun Şıktaşlı ile İYİ Parti ve CHP bu seçimlerde Manisa'da beraber çalışacaklar. İki ittifak arasında kıran kırana bir mücadele bekleniyor. 
                     *** 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım'ın Meclis Başkanlığı'ndan Şubat'ın 19'unda istifa edeceği söyleniyor. Tabii ki Binali Yıldırım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olursa protokoldeki yeri için çözüm de bulundu! 
Binali Yıldırım İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olduktan sonra ayrıca Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı'na atanacak ve böylece protokol sorunu çözülecek. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum