Oturum dostça bitti
Uğur Tingür

Uğur Tingür

utingur@hotmail.com

Oturum dostça bitti

18 Haziran 2019 - 09:52

         Türk siyasetinde uzun yıllar siyasiler tarafından yapılamayan televizyonlardaki açık oturum nihayet gerçekleşti. 
       İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne başkan olabilmek için yarışan iki aday biri Millet İtifaki diğeri ise Cumhur ittifaki adayı Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu canlı yayında karşılıklı olarak projelerini anlattılar. 
     Neredeyse üç saat süren bu tarihi buluşmada kimin galip geldiği tartışılamaz bence bu sürede İstanbul için yapılacaklar anlatılamadı. 
     Kavgasız ve dostane bir havada geçen bu oturumda ilginç sorular da vardı bunlara karşılıklı cevaplar verildi. 
     Ekrem İmamoğlu'nun Yıldırım'a sorduğu sorulardan bir kaç örnek vermek isterim. "Anadolu Ajansı'nın seçim akşamı yaptıkları sizce ne ifade ediyor ?" 
"Çaldılar'ın muhatabının kim olduğunu merak ediyorum ?" gibi. 
    Ekrem İmamoğlu'nun Anadolu Ajansı ile ilgili sorduğu soruya A.A kendi cevap verdi, bazı televizyonlarda alt yazı geçerek "A.A YSK'nın verilerini yayınladı" dedi. 
     İstanbul'un su sorunu dile geldiğinde ise Binali Yıldırım elindeki belgeleri gösterdi ama yanlıştı, gösterdiği bilgiler İzmir'indi. 
   
  Bir de İzmir İstanbul arası 2 saat 10 dakikaya inecek dedi. Bu da yanlış bence.Yeni yapılan yoldan ve Bursa üzerinden birçok kere gittim ancak bu yol sürat yaparsanız 3.5 saate inebilir. 
    İşte yol sorunundan birçok şeye kadar İstanbul konuşuldu ama saat yetmedi. 
     İki adayın aileleri ile açık oturumda birbirlerine hediye vermeleri Babalar Günü'nü kutlamaları ise güzeldi. 
    Böyle olması da "Türkiye açısından yeni bir sayfa mı açılıyor ?" dedirti. 
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • AZIZ KOMURKOYAN
    4 ay önce
    DUNYANIN EN GÜZEL SEHRINI 25 YILDA MAHVETMISINIZ.BEN BUNLARI TEK TEK SAYNAYACAGIM DOSTLUKTAN BAHSEDECEGIM.SEN BU ÜLKEDE BAŞBAKANLIK YAOMUSSUN.MECLIS BASJANLIGI ULASTIRNA BAKANLIGI YAPMISSIN AA AJANSININ NEDEN YAYINA ARA VERDIGINI BILMIYORSUN.OZRUN KABAHATINDEN BÜYÜK.BILMIYIRSAN SIR OGREN.YILLARCA PAYLASITIGINIZ FETO YE ÖVGÜLER DUZELEMENIZE RAĞMEN TÜM MILLETIN INUNDE YALAN SIYLEBILIYORSUN.DEMIYECEK MUSIN SAYIN IMAMOĞLU.ISTANBUL'UN TÜM ZENGINLIKLERININ.YANDAS MUTEAHHITLERE SUNULDUĞUNU GOZLER ÖNÜNE SERMIYECEK MISINIZ?ONUPAECA PARÇA YERINDEN KALKAMITACAK KADAR ELINDE BULUNAN KOZLARI MASAYA SURMIYECEKSENIZ ORDA NE ISINIZ VAR?