Reklam
Reklam
Reklam
Uğur Tingür

Uğur Tingür

utingur@hotmail.com

Ne işin var Kazan'da?

23 Aralık 2019 - 06:08

İzmir’de Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz’un FETÖ soruşturması ile tutuklanmasıyla,  CHP İzmir örgütünün ne yapacağı kamu oyunda merak konusu oldu!
Nedenlerini şöyle sırayabiliriz: Burak Oğuz’un babasının, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yerel seçimlerden önce oğlunun FETÖ örgütünde olduğunu söylemesi “Seçerseniz başınız ağrıyacak” demesi de bilinmiyor muydu?
CHP İzmir Örgütünün, Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin seçiminde hangi kıstasları ölçüt alarak adayları belirlemesi ilgi çekiciydi.
Buca’da önce Suat Nezir’i aday gösterip, aday olarak CHP Genel Başkanı’nın Suat Nezir’i ilan etmesinden sonra değiştirmeleri bile CHP İzmir örgütünün ne yapmak istediği düşündürücüdür.
Önümüzdeki günlerde İzmir’deki CHP belediyelerinde bazı operasyonlar beklenebilir!
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise seçildiği günden beri makamında değil, birçok kişi randevu istemesine rağmen randevu veremiyor. Yurt dışı seyahatlerini ön plana çıkaran Tunç Soyer Burak Oğuz’la da yurt dışı seyahati yaptı.
Tunç Soyer’in en son seyahati ise atalarımın memleketi olan Tataristan’a idi. Soyer burada Kazan ile İzmir arasında turizm seferberliğini başlatmak istedi.
Merak edilecek konulardan bir tanesi de bu. Soyer Turizm Bakanlığı’na mı soyunuyor?
Soyer Buca’nın eski Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın makamında oturmayarak birçok şeye imza atmamak için yaptığı taktiği mi uyguluyor. Bunlar merak konusu olan bazı şeyler..
İzmir’in kredi itibarı yükseldiği için çok rahat kredi alındığını söyleyen Tunç Soyer’e merakla şunu sormak isterim. İzmir’in kredi notunu kim yükseltti?
****
Uluslararası piyasalarda ABD Doları’nın ve Brent petrol fiyatlarının yükselmesi ile ülkemizde petrol fiyatları da pompa başında yükseldi. Neredeyse 30 kuruşları geçen zammın bir kısmını devlet  aldığı vergiden düşerek karşılamaya çalışılıyor. Yükselecek olan enflasyonu karşılamak için mi yapılıyor bu operasyon!
Dolar neredeyse 6 lira sınırına dayandı, gıda sektöründe birçok şeyi dışarıdan aldığımız için bu fiyatlar da yükselecek ve yandım diye inleyecegiz.
****
Kanal İstanbul projesi son günlerde yine gündemde. Bence ekonomideki kötü gidişi unutturmak için ön plana çıkıyor bu söylemler. Cumhurbaskanımız Katar emirinin annesinin Kanal İstanbul projesinin yapılacağı bölgelerde arsa aldığını doğruladı! Topraklarımızın nasıl yabancılara satıldığı ve yatırım yapılacak yerlerin bilgilerinin verildiği de merak konusu oluyor...
****
Fatih Terim İzmir’de Alaçatı baskınından sonra Göztepe’den öyle bir tokat yedi ki 2019’un son günlerinde çalıştırdığı Galatasaray takımının İzmir’de yenilmesi ile mosmor mu oldu acaba Terim. Bence Galatasaraylı oyuncular da artık Fatih Terim’i istemiyorlar galiba, kötü top oynayarak bunu ispatlıyorlar.  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mümin SERTBAŞ
    7 ay önce
    Uğur bugünkü yazını içtenlikle beğendim. Kalemine sağlık.. Çoğu siyasi ağırlıklı ve etkileyici.. Mümin SERTBAŞ
test