Ekonomi çok iyi !
Reklam
Reklam
Uğur Tingür

Uğur Tingür

utingur@hotmail.com

Ekonomi çok iyi !

28 Kasım 2019 - 09:39

Türkiye ekonomisinin şu günlerde rekor seviyede ileri gittiğini biliyorsunuz tahminimce. Hazineden Sorumlu Bakanımız Berat Albayrak her şeyin iyi olduğunu, ekonomik alanda dünyada büyüme hızını Türkiye'nin yakalandığı söylüyor.
Haklı, Türkiye genelinde her ailenin neredeyse üç arabası var. Bunlar bir şey değil, yazlık dahil olmak üzere Türkiye'de aileler çok iyi durumda .
Yurt dışında tatil bile yapan ailelerimiz var. Bankalar kişilere kredi vermek için kuyruktalar ama Türkiye'de yaşayan kişilerin durumu çok iyi olduğu için bankalardan kredi almaya ihtiyaçları yok.
Sağlık için hastanelerde kuyruk beklemiyorlar, her şey ücretsiz.
Şimdi gelelim asıl konuya, ekonomimiz hakikatten Bakan Albayrak’a göre çok güzel.
Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’nin aile şirketlerinin zor duruma düşmesinden sonra kabinenin bir başka bakanı kardeşinin şirketlerinin zor durumda olduğunu açıkladı.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'a ait hava yolu şirketi Atlas Global "Ekonomik yük" nedeni ile uçuşlarına ara verdi.
Türkiye'nin ünlü mağazalarından biri olan Sarar ise küçülme yoluna gidiyor, önce bünyesinde çalışan emeklileri çıkarmaya başladı. Neredeyse Sarar mağazalarında yüzde yirmi beş emekli çalışıyormuş.
Bunun yanında ulusal gazetelerimiz kapanma tehlikesi ile karşı karşıya, maaşları ödemek için bankalardan kredi alanlar var.
Tabii ki, bunlar küçük örnekler. İzmir'de birçok dükkan kepenk indiriyor. Alsancak, Kemeraltı gibi yerlerde kiralık yerler var eskiden buralara büyük hava parası verilerek yer aranırdı ama şimdi buraları kiralayacak kişiler yok.
Tarım Bakanımızın eşi özel hastanede doğum yapmış, aradaki farkın devlet tarafından karşılanması için Meclis7e kanun teklifi vermiş işte ne günlere kaldık.
Her şey güzel,halkımız çok iyi durumda. Bakanımız bile iyi durumda olduğundan karısının özel hastanede yaptırdığı doğum parasının farkını bile devletten istiyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum