Ege'de muhteşem kalabalık..
Uğur Tingür

Uğur Tingür

utingur@hotmail.com

Ege'de muhteşem kalabalık..

09 Mart 2019 - 06:00

CHP ve İYİ Parti'nin Ege'de Denizli ve Aydın'daki ortak mitingi istenilenden de farklı oldu. İki lider bu muhteşem kalabalığı beklemiyordu.
Hükümet tarafından Aydın'a yapılan tren seferlerinin bile iptal edildiği, dışarıdan insanların bu miting alanına  gelmesini önlemek için her şey yapılmıştı.
Denizli'deki coşkunun Aydın'da da olması iki lideri sevindirdi, miting alanını dolduran yüzlerce kişi meydana çıkan sokakları da doldurmuşlardı.
İYİ Parti ve CHP'nin ortak adayı olan Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu'nun elleri ile yaptığı kalp işareti dikkatleri çekti. Kılıçdaroğlu ve Akşener Aydın belediye başkan adaylarını birlikte tanıttılar.
İYİ Parti Lideri Akşener Ülkücü kardeşlerine de seslenerek "Binlerce çocuk aç yatağa giriyor, binlerce evde tencere kaynamıyor, siz biliyorsunuz ama sarayda oturanlar bilmiyor" dedi.
Ege'deki ikinci ortak miting de muhteşem bir kalabalığa sahne oldu. Tabii bu kalabalık dışarıdan ve çevre illerden taşıma ile değildi halk gönlünce bu miting alanına geldi!
                         ***
Mart ayının 17'inde ise AK Parti ve MHP liderleri İzmir'de ortak bir miting yapacaklar. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci'yi ve ortak adayların halka tanıtımı yapılacak.
                        ***
Buca CHP'de sular duruldu Suat Nezir seçim bürosunu kapatarak kendine yapılan haksızlığı bir bildiri ile açıkladı. CHP'nin adayı Erhan Kılıç da sahalara inmeye başladı. Buca'da DSP, AKP ve CHP arasında kıran kırana bir seçim geçmesi bekleniyor.
                       ***
İzmir'in merkez ilçesi olan Konakta seçimi rahat bir şekilde kazanacağı belli olan Abdül Batur halkla olan ziyaretlerine devam ederken Kordon İş Adamları'nda gerçekleşen toplantıda "Kordon'u festival alanı yapacağız " dedi.
Bu İzmir'e yakışır, çünkü bu alan İzmir'in bir simgesidir.
                     ***
Yerel seçimlere sayılı günler kaldı. İzmir, İstanbul, Ankara ve Bursa'da alınacak sonuçlar çok önemli. Buraları iktidar partisi kaybederse erken seçim gelebilir deniyor ama bence erken seçime gidilmesi ülke ekonomisini zora sokar. Arka arkaya yapılan seçimler Türk halkının kafasında soru işaretleri bırakabilir !
                  
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum