Belediyelerde ne oluyor?
Uğur Tingür

Uğur Tingür

utingur@hotmail.com

Belediyelerde ne oluyor?

07 Kasım 2018 - 06:38

 BELEDİYELERE NE OLUYOR..
 
           AK Partili belediyelerin Sayıştay raporları hakikaten dudak uçuklatacak cinstendi, yapılan geziler, konserler ve araçların sahil kesimlerinde kullanılması ise şaşırılacak bir olay değildi.
     Gelelim CHP'li belediyelere hele Ege'dekiler tek tek batmaya başladılar. Kuşadası, Didim, Menemen ve Seferihisar ve Karşıyaka Belediyeleri icra şoku ile çalkalanıyorlar.
           Bu belediyelere ne oluyor, CHP'li belediyeler hacizle karşı karşıya. AK Partili belediyeler ise yolsuzlukla paraları cebe indiriyorlar.
          İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne aday olan Tunç Soyer kendi belediyesi olan Seferihisar'ı  SGK tarafından 477 parça gayrimenkülün tamamı üzerinden haciz uygulamak zorunda kalmıştı.
         İşte bu zat Seferihisar'ı bu şekilde idare ederken İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne aday! Bu yaptıklarını görmüyor mu, nasıl aday olacaksın güzel İzmir'i nasıl idare edeceksin.
       Kendi reklamını iyi bir şekilde yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da  icra takibine alındı. Bu CHP'de şok etkisi yarattı. Bu olaylar Kuşadası ve Didim belediyelerinde de var, ne oluyor bu belediyelere...
                         ***
        Ekim ayında eflasyonla mücadele fiyatları dizginledi ama eflasyonla yüzde 2.67 arttı, mücadele ile fiyatlarda yüzde 10'luk bir düşüş yaşandı.
        Giyim, konut ve ev eşyalarında artış yaşanırken ulaştırmada ise düşüş var...Tabii ki döviz fiyatlarında dolar 7 liradan 5.40'lara inince bu ulaştırmaya da yansıdı. Neredeyse uçak bilet fiyatları uçmuştu, yavaş yavaş normale dönmeye başladı. İzmir'in tanınmış lojistik firması ve taşıma işi yapan şirketler konkordato ilan ettiler bu yüzden.
                        ****
          İzmir'de geçtiğimiz hafta bir fuar yapıldı.Engelsiz İzmir Fuarı'ydı bu. Üçüncü kez düzenlenen bu fuarın engelli vatandaşlarımıza büyük bir faydası oldu.  Bu vatandaşlarımıza iş bulma umudu doğdu bu fuardan.
         Engelsiz İzmir Kongre Başkanı olan Doç Dr Levent Köstem'in bu fuarda büyük bir özverisi var. Böyle fuarlar İzmir için ve engelli vatandaşlarımız için çok faydalı.
        
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum