"Beka" sorunu
Uğur Tingür

Uğur Tingür

utingur@hotmail.com

  "Beka" sorunu

13 Mart 2019 - 06:21

Yerel seçimlere 18 gün kaldı.Siyasi partiler arasındaki seçim yarışı da kızıştı daha çok Cumhur ve Millet İtifaki arasında söz düellosu, liderler arasında   göz dağı vermek de moda oldu.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ülkede "BEKA "sorunu var demesi gittiği yerlerde bunu anlatması ve ülkenin kurtuluşu için kendilerine oy istemesi bu yerel seçimlere damga vurdu.
Şimdiye kadar bir Cumhurbaşkanı yerel seçimlerde partisine oy istememişti !.
Area  araştırma şirketinin Ankara'da yaptığı ankette Mehmet Özhaseki yüzde   38.6 Mansur Yavaş da yüzde 43.4 oy almıştı.Kararsızların oyları dağıldığı da  Özhaseki 45.5 de  kalarak Yavaş ın oy oranı ise yüzde 51.2 ye çıkmış..
Tabi bu durum bazı kişileri rahatsız etti karalama kampanyası ile Mansur Yavaş a çamur atılmaya başlandı .
Dolar bazında yüklü sahte  bir seneti tahsilat yapmakla suçlandı.Bu işi yapanı  bulmak için hemen cevap vermeyen  Mansur Yavaş "asıl mağdur benim Yargıtay'ın hakkımda onayladığı herhangi bir ceza davası kararı yoktur ,bu suçun mağdurunu suçlu ilan etmek hangi cirkef zihniyetin ürünüdür" dedi.
Şikayette bulunan kişinin şizofren raporunun olduğu ve bu kişininde çocuk istismarcısı olduğunu da basın toplantısında ima etti.
Mansur Yavaş'a yapılan bu durum daha öncede Balçova Belediye Başkanı Çalkaraya yapılmıştı kendini bilmez bir şizofren den geldi bu suçlamalar.
Bu kalan 18 gün içinde daha bir çok şeyler göreceğiz  Millet ittifakının kazanacağı Büyük şehir adaylarına beklenmedik çamurlar atılacak.
                   ***
İYİ Parti'nin Genel Başkan  Yardımcılarından Müsavat  Dervişoğlu İzmir'de yaptığı basın toplantısında hükümetin en büyük sorununun "BEKA" sorunu olduğunu ve Turkiyeninde ekonomi,ekonomi,ekonomi sorunu ile karşı karşıya kaldığını ifade etti.
                  ***
Buca da CHP adayı Erhan Kılıç'ın sahalara inmesi ile AK Parti adayı ile seçim yarışı bir hayli kızısacak. Parti binalarının önünde ilk defa ihtifak yapan  partilerin ortak bayrakları asıldı buda rekabet ortamında olan partilerde ilk defa görülen bir durum..
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum