Bakalım ne olacak?
Reklam
Reklam
Uğur Tingür

Uğur Tingür

utingur@hotmail.com

Bakalım ne olacak?

18 Kasım 2019 - 09:28

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Kasım’da yaptığı Amerika ziyareti ve izlenimleri ilgi çekiciydi.
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump’la ikili görüşmeler yapılarak, Suriye sınırı için yapılan 17 Ekim mutabakatı, PKK/YPG terör örgütleri, DEAŞ’la mücadele, güvenli bölge, S 400, Patroit, F-35 programı, NATO dayanışması ve 3-4 Aralık 2019’daki NATO zirvesi konuşuldu.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ABD Başkanı ile yaptığı basın toplantısında ise Trump’un kendisine gönderdiği mektupları iade ettiğini açıkladı ama burada ilginç bir şey oldu !
ABD Başkanı’nın, Erdoğan’ın bu konuşmasına hiç bir yanıt vermemesi ilgi çekiciydi. Mektuplar ABD Başkanı’na elden mi verildi, ya da masaya mı bırakıldı ?
Bu Amerika Birleşik Devletleri ziyareti Türkiye basınında “Olumlu geçti, istediğimizi aldık” deniliyor. Ama Amerika Suriye’den çekilmeyecegini YPG’ye destek vermeyi sürdüreceğini ifade etti.
Soykırım tasarısı, Cumhuriyetçi Lindsey Graham tarafından “Senatörler tarih yazmasın” diyerek 1915 Ermeni olaylarının “Soykırım” olarak tanınmasını öngören karar tasarısı bloke edildi.
Bu, Amerika’da Türkiye’nin bir zaferi oldu diyelim.
Cumhurbaşkanımızın Amerika ziyaretinde basına yansımayan bazı görüntüler de vardı.
Amerika seyahati bitti ama göreceğiz önümüzdeki günlerde nelere tanık olacağımızı. Rusya’nın mı Amerika’nın mı yanında yer alacağız..
       *****
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer geçtiğimiz günlerde İzmir’deki belediyeye ait bilboartlara“İzmir’i demir ağlarla örüyoruz” diye yazarak İzmir halkına müjde veriyor !
Şimdi merakla soruyorum son yapılacak metro hattına Karabağlar da eklendi, çok güzel. Tunç Soyer’e İzmir için büyük bir piyango vurdu galiba, bu para ile bu metro hatlarını yapacak tahminim.
Eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olan Aziz Kocaoğlu’nun başlattığı Altındağ-Otogar Tüneli yarıda kaldı !
Tüneli yapan müteahhite ödenek yokluğundan para verilemediği için tünel inşaatı durdu.
Sayın Soyer önce bu tüneli tamamlayıp üç yıl önce  projeleri hazır olan Buca metrosunun yapımına başlasın bulduğu para ile.
2020 senesinde bile hükümetin yatırımları yok denecek kadar az bunun için bile İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İngiltere’den İstanbul metro yapımı için finans arıyor.
             ***”
İzmir’de Erzurumlu Sanayiciler ve iş adamları dernek kurdular. Bu dernek Türkiye’deki sanayici ve iş adamlarını bir çatı altında toplamak amacıyla yola çıkılmış.
Erzurumlular ilk defa çok güzel bir olaya el atmışlar.
ERİSAD Genel Başkanlığına da Mustafa Cihanbeylerde getirilmiş, kendisi bir lojistik uzmanı ve eski bir siyasetçi.
Erzurumlu Sanayiciler ve iş adamları burada bir araya gelirse Türkiye genelinde çok güzel şeyler yaparlar.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum