Bakalım ne olacak...
Uğur Tingür

Uğur Tingür

utingur@hotmail.com

Bakalım ne olacak...

18 Nisan 2019 - 06:20

Yerel seçimler biteli 18 gün oldu ve sonunda Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı. AK Parti Hükümeti 17 senedir iktidarda, şimdiye kadar bu seçimlerdeki gibi oy sayımı olmadı, sandıklar kapandıktan üç dört saat sonra neticeler açıklanıyordu !
Yüksek Seçim Kurulu’ndan verileri almadan Anadolu Ajansı baśına seçim neticelerini AK Parti Genel Merkezinden alarak ilan ediyordu !
Bu yerel seçimde Anadolu Ajansı İstanbul’da aynısını yapmak istedi ama istediği gibi olmadı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını AK Parti’nin adayı Binali Yıldırım kazandı dedi ve verileri durdurdu.
CHP adayı İmamoğlu bu yalan haberlerin peşini bırakmadı ve İstanbul’daki seçim sonuçlarının takipçisi oldu ve sonunda mazbatasını aldı.
Bu gösterdi ki şimdiye kadar yapılan tüm seçimlerin şaibeli olduğunu.
                                ***
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ekonomideki önlemleri açıkladı ama cek caklar vardı, dolar yükselişe geçti,olan vatandaşa oldu.
Soğan, domates, limon fiyatları tavan yaptı. Akaryakıt fiyatları ise uçtu.
Ankara ve İstanbul’da seçim sonrası tanzim satışlar da kalkınca vatandaş şaşkına döndü.
Pazara el arabaları ile giden vatandaş bu sefer ellerinde küçük torbalar ile giderek alışveriş yapmaya başladı, çünkü parası alışverişe yetmemeye başladı.
İşte, vatandaşım güç durumda bahar geldi ama herşey el yakıyor  pazarlarda .
Kiraz tane ile, karpuz bile dilimlenmiş olarak satılıyor, vatandaşım bu günleri de gördü.
Soğanı, eti yurt dışından almaya başladık, köylümüz keyfine baksın rahatı bozulmasın diye !
                                ***
Savunma Bakanımız Hulusi Akar ve Hazine, Ekonomiden Sorumlu Bakanımız Berat Albayrak Amerika’da biri F35’le uğraşırken öbürü para peşinde. Dolar ise yükselişte.
Amerika’daki toplantılarda Berat Albayrak yatırımcıları ikna etmekle uğraşırken dış yatırımcılar ise alınan önlem paketini beğenmediler.
                                ***
ABD Hükümeti’nden skandal bir karar, Türkiye’ye seyahat edecek Amerikan vatandaşlarını uyardı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum