AK Partide telaş!
Uğur Tingür

Uğur Tingür

utingur@hotmail.com

AK Partide telaş!

01 Mayıs 2019 - 06:19

Yerel seçimler biteli neredeyse bir ay oldu ama hala İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine itiraz eden AK Parti'nin kurmayları, YSK'nın vereceği kararı bekliyor.
AK Parti Ankara, İstanbul, Adana, Antalya ve İzmir gibi büyük şehirlerde seçimi kaybettiği gibi bir telaşa da düştü.
Ekonominin kötü gidişatı, doların 6 lira sınırına gelmesi AK Parti içinde telaş yarattı. Ekonomiden Sorumlu Bakan olan Berat Albayrak'ın ekonomi için açıkladığı önlemler ise şu ana kadar hiç bir işe yaramadı.
Pazara yansıyan fiyatlar neredeyse halkın cebini yakmaya başladı, baharın gelmesi ile sebze ve meyve fiyatlarında düşme görüldü ama patates ve soğanda fiyatlarda düşüş görülmedi.
Bu durum karşısında vatandaş istediğini alamıyor pazar filesini istediği gibi dolduramıyor.
Vatandaş hükümet'e olan güvenini de yitirmeye başladı.
İstanbul adayı olan Binali Yıldırım'ın İstanbul'da yaptığı açıklama ise seçimleri kaybettiğini dile getirdi ama AK Parti kurmayları hâlâ YSK'nın vereceği kararı bekliyor.
               ****
Bugün 1 Mayıs işçi Bayramı, tüm dünya ülkelerinde kutlanan bir bayram.
İzmir'de de kutlanacak olan bu 1 Mayıs bayramı Gündoğdu Meydanı'nda İzmir Büyük Şehir Belediyesi'nin vereceği konser ile şenlenecek .
"Kardeş Türküler," Gündoğdu Meydanı’nda vereceği konserle İzmirlilerin bayram coşkusuna ortak olacak. Çok geniş bir coğrafyada kardeşlik, barış ve bir arada yaşama arzusunu dile getiren "Kardeş Türküler," 25 yıldır barış adına söylediği şarkıları bu kez İzmirliler için seslendirecek. Dünya emekçileri tarafından “Emek ve Dayanışma Günü” olarak kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı’ndaki ücretsiz konser, saat 14.00’de başlayacak.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum