Emiliano Raúl Sala Taffarel..
Server Varol

Server Varol

varolserver@gmail.com

Emiliano Raúl Sala Taffarel..

14 Şubat 2019 - 06:20

Yirmi gün öncesine kadar çoğumuz için sıradan, uzunca bir Güney Amerikalı ismi.. Son yirmi gündür ise üzücü bir şekilde isminin kısa haliyle hafızalarımıza kazınan Arjantinli futbolcu Sala..
Futbol hayatının sonlarına yaklaştığını düşündüğü bir dönemde (29 yaşında) parlayan, uluslararası bir başarı yakalayan ama ahir ömrünün sonlarına yaklaştığını aslında hiçbirimizin farkında olamadığı genç bir adamın hazin öyküsü..
2016-2017 sezonunun başında Nantes'ın futbolcusu olan Sala Alanyaspor ile anlaşır.. 150 bin euro Nantes'e, 650 bin euro da oyuncuya verilmek üzere perşembe günü anlaşma sağlanır ve cumartesi Türkiye'de olacak şekilde uçak biletileri alınır.. O sırada Arjantin'de ailesinin yanında bulunan futbolcunun annesinin kanser hastalığı ortaya çıkar ve ameliyat olması gerektiği anlaşılınca "Cumartesi yerine pazartesi geleyim mi" diyen futbolcunun ricası, söz konusu sağlık olduğu için  Alanyaspor tarafından iyi niyet çerçevesinde kabul edilir..
Tüm bunlar olurken ise Galatasaray, Sala'nın kulübü Nantes'ten İzlandalı Kolbeinn Sigthórsson'ı transfer eder.. Transfer döneminin bitmesine birgün kala Galatasaray, Sigthórsson'u alınca Nantes, Alanyaspor'a; "Kusura bakmayın, bizim santrforumuz gitti, biz Sala'yı satamayacağız" der ve Alanyaspor bu transferden vazgeçmek zorunda kalır.. Sala Nantes'ta kendini gösterip parlar ve Cardiff City'e transfer olur.. 
Her şey rüya gibidir aslında.. Ta ki Cardiff'e gitmek için bindiği, havadayken ise "Uçaktayım ve parçalara ayrılacakmış gibi görünüyor" dediği o Piper Malibu tipi uçak Manş Denizi üzerindeyken düşene kadar..
Sadece bununla da bitmiyor aslında.. İki buçuk yıl önce Alanyaspor'un kapısından dönen Sala'yı 2018-2019 sezonunun devre arasında transfer eden Cardiff City Sala'dan önce yani bundan yaklaşık bir ay kadar önce Trabzonsporlu Yusuf Yazıcı için kulübe teklifte bulunuyor ama başkan Ahmet Ağaoğlu sezon sonundan önce genç futbolcuyu ellerinden çıkarmak istemediklerini belirterek kibarca teklifi reddediyor.. Cardiff City Yusuf Yazıcı'yı alabilse Sala'yı transfer etmeyecek ve o genç adam şu anda hayatta olacaktı belki de..
Akıllarda bir sürü soru, bir dolu keşke..
Adına ister kader deyin, ister alın yazısı, ister şanssızlık, ister tevafuk, ister ecel.. Ne derseniz deyin bazen olanla ölenin önüne geçemiyorsunuz maalesef.. Hayat bazen olduğu kadar, olmadığı kader..
Bu yazının sözü : Ölüm olmasaydı, onu icat etmek zorunda kalırdık.. Voltaire
Bu yazının şarkı önerisi : Cem Karaca - Ölüm
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum