Reklam
Reklam
Reklam
Neslihan Karayılan

Neslihan Karayılan

neslikarayilan@hotmail.com

Gözlerimizin dokunduklarını göremiyoruz!

15 Şubat 2020 - 07:38

Tüm renkleri içinde barındıran koca bir resim hayat. Bazen sarı, bazen mavi, bazen de alabildiğine siyah. Ve bazen de hangi tonda olursa olsun üzerimize uymaz kuşandığımız renk. Hüzün deriz manasını yitirmiş herhangi birşeyin adına, umudu bile hüzne borçluyken.

Bakıyorum da, öyle yorgun ki bakışlar, gülüşler, selamlar, merhabalar, öyle yorgun ki eller koca koca boşluklara dokunmaktan.

Uçurumun kenarındayız sanki, sanki uçurum oluyoruz, uçurum başkaları oluyor, uçurumun kendi bedenimiz olduğunu bilmeden. Peki o zaman neden korkuyoruz, birisi gelecek itecek diye bizi ? Niye yalvarıyoruz itsinler diye, ölmeyeceğimizi yara alacağımızı bilerek ? Niye bizi itenlerin alacağı yaralar kendi yaramızdan daha çok acıtıyor canımızı ?

Alışıyor muyuz uçurumun kenarında, uçurumun kendisi olmaya ? Ya başkalarının uçurumu olmak niye, onlara niye alışıyoruz ?

Gözlerimizin dokunduklarını göremiyoruz!

Boyun Eğmeden !

Çocukları kumda oynarken izlediniz mi hiç? Yanı başlarında kocaman bir deniz uzanırken, onlar kumun altından su çıkarmaya çabalarlar, uğraşırlar, uğraşırlar, yıkılır tekrar yaparlar; bıkmazlar ve en sonunda suyu çıkarırlar. Büyükler ileriden bu sıkıcı ve aptalca şeye bakıp, içlerinden, ne yapacaksın o suyu, orada kocaman deniz var ya dememek için kendilerini zor tutarlar. Evet, çocuklar da bilirler orada kocaman bir deniz olduğunu ama aldırmazlar bu duruma çocuklar. Ve onlar biz büyüklerden bir fazla şey bilirler. Yaşadıklarını, var olduklarını dünyaya duyurma çabasıdır bu. Bir kanıtlama çabasıdır. Bu ise mutluluktur işte, suyu tekrar kendisinin çıkarması, boyun eğmemektir denize. Boyun eğmemektir hayata.

Çocuklar büyüklerden bir fazla şey bilirler, aslında biz  büyüklerin bilip de unutmaya çalıştığı şeyi, boyun eğmemeyi.

Gücünüzü keşfedin, sizi yapacaklarınız için güdüleyen acılar geçmişinizdedir. Perde çekmeden, temiz sayfa açmadan, yok saymadan hatırlayın. Ondan destek alarak bugününüzü anlayın, yarınınızı yaratın.

O halde, bugünü anlayarak, yarını yaratmak üzere boyun eğmeden çıktığımız yollarda buluşalım..
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum