Dünyada herkes kendi hacmi kadarını kaplar
Neslihan Karayılan

Neslihan Karayılan

neslikarayilan@hotmail.com

Dünyada herkes kendi hacmi kadarını kaplar

05 Ekim 2019 - 06:25

Tesadüf değildir...
İnsan uzağında kendine yakın olanı ilk önce algılar.

Bilgide böyledir. İnsan karşılaştığı herkesi ve her şeyi en iyi bildiği şekilde, kendisine en yakın bilgisi doğrultusunda yorumlar ve bu karşılaşmalarda bilgisine göre davranır.
Tehdit etmeyi edilmeyi bilen her şeyi tehdit mi değil mi diye tarar, değilse de öyle yorar, tehdit de eder. Kandırmayı kandırılmayı bilen hep kandırıldığını düşünür, kanmamak için aynı zamanda güzel de kandırır. Dışarıda olmayı bilen kendini grupların dışında bırakır, başkasını kolayca dışlar. Beğenilmediğini bilen başkasında da hep beğenmeyeceği özellikleri görür.

Dünyayla derdiniz kendi bilginizle yani kendinizle derdiniz. Anlayıp sarıp sarmalayarak düzeltince, bilginize yenilerini ekleyince içinizde dünyanız da o dünyada görecekleriniz de güzelleşir.

O halde; yeşermeye, büyümeye, bürünmeye, yağmaya, gürlemeye her şeye ve her canlıya yetecek olanın dünyada var olduğunu ve herkesin kendi hacmi kadarını kaplayacağı bilinci ile;

II

ZAMANA YENİLMEDEN/YENİDEN

Bir işiniz varsa en çok parayı siz kazanmayın. Paranız yoksa hayıflanmayın. Aşka rastlarsanız kaçırmayın. Çocuğunuzun yaramazlığından bunalmayın. Zira zaman en hızlı tüketilen şey. Birlikte geçireceğiz anları başka şeyler uğruna satmayın. Güzel anlar biriktirin, son nefesinizde film şeridine bakarken tebessümler bırakın.

Arabalardan inin!
Bir gün koşamayacak, yürüyemeyeceksiniz; bilin.

Bir kuru ekmeği bile bölüşün;
bir elmayı dahi dişleyemeyeceksiniz; düşünün!

İnsanlara sarılın!
Bir gün nasılsa yalnız kalacaksınız, ayrılıkları öne almayın!

Parayı değil, hırsı bir kenara atın!
Hiçbir şey size ait değil.

Ve unutmayın; zaman bekleyenler için çok yavaş, korkanlar için çok hızlı, yas tutanlar için çok uzun, sevinenler için çok kısa, ama sevenler için sonsuzdur.

O halde; fotoğraflarımız siyah beyaza dönüşmeden gökkuşağını yaşamak için  çıktığımız yollarda buluşalım...
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum