Üç büyükler akıllanmıyor
Reklam
Reklam
H. Murat Ersöz

H. Murat Ersöz

murat@yenibakis.com.tr

Üç büyükler akıllanmıyor

07 Ağustos 2019 - 06:16

Süper Lig takımları transfer çalışmalarına devam ederken henüz taraftarların beklediği transferler yapılmadı. Galatasaray hala ön libero ve forvet alamadı. Fenerbahçe stoper ve sol bek transferi yapamadı. Beşiktaş’ta da Burak’ın sakatlanması nedeniyle alternatif forvet ihtiyacı doğdu ve hala sol kanadı yedekleyecek bir isim transfer edilmedi.
Avrupa takımlarının elden çıkarmak için beklediği isimleri transfer etmek için pusuya yatan Süper Lig’in 3 büyük devi, bu senede geleceğe yatırım  yapmayarak günü kurtarma peşinde olduğunu herkese gösteriyor. Napoli, Elif Elmas’a 16 milyon Euro, Fransa’nın Lille takımı da Yusuf Yazıcı’ya 17 milyon Euro verip geleceğe yatırım yaparken bizim kulüplerimiz ıskartaya çıkan futbolculara yıllık 3-4 milyon Euro para vermeyi tercih ediyor. ‘Fırsat transferi bekliyoruz’ deseler de asıl gerçek öyle değil. Avrupa’nın elde kalmış, düşüşe geçen oyuncularına milyon eurolar dökmek için ellerini ovuşturmuş halde bekliyorlar.
Verim alamadıkları oyuncular da resmen ellerinde kaldı. Fenerbahçe 2 milyon Euro verdiği Kameni’yi gönderemiyor, Galatasaray Diagne’yi hiçbir kulübe satamıyor, Beşiktaş Quaresma’nın gitmesi için gözlerinin içine bakıyor. Türkiye’de bu senede elden düşme yıldızlar boy gösterecek, kulüplerimiz hiçbir zaman akıllanmayacak. Transferin son ayına girdiğimiz bu günlerde 30 yaş üstü transferler bizi bekliyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum