Şampi... Başakşehir
H. Murat Ersöz

H. Murat Ersöz

murat@yenibakis.com.tr

Şampi... Başakşehir

13 Mart 2019 - 06:10

ŞAMPİ… BAŞAKŞEHİR
Süper Lig’in 2018-2019 LefterKüçükkandoyadis sezonunda bitime 9 hafta kala artık resmen ‘’Başakşehirşampi…’’ diyebiliriz ki bu iddiamı resmi bahis şirketimiz ‘’iddaa’’da doğrular gibi bir atak ile Başakşehir’in şampiyonluk oranını 1.05’e düşürdü.
Haftanın merak edilen karşılaşması hiç şüphesiz Başakşehir-Fenerbahçe maçı idi. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş maçlarında sergilediği geri dönüşlerin etkisiyle Başakşehirdeplasmanına bir nebze umutlu gitmişti fakat Başakşehir, Galatasaray ve Beşiktaş’tan daha farklı bir futbol sergilediği için, Fenerbahçe’yi zorlanmadan geçti.
Başakşehir’in en ayırıcı özelliği bence istediği an gol atabilmesi, zorlanmadan bir şekilde istedikleri skor ile sahadan ayrılabiliyorlar. Özellikle üç büyükler bu sezon batık ve bitik durumdalar, bu koşullarda biraz Başakşehir’e katkı sağlasa da ‘’iddaa’’ şampiyonluk oranını 1.05’e çekerek ne kadar garantilendiğini onaylıyor sanki şampiyonluğun.
Sakin bir şekilde top oynayan ve kadrosu ağırlıklı veteranlardan kurulu Başakşehir zaten son 4 sezondur şampiyonluk yarışının içinde idi. Gülünç olan ise Beşiktaş’ın iki kez şampiyon olduğu dönemde Galatasaraylıların ‘’yarışta biz yokken Başakşehir ile yarışıyordunuz ve öyle şampiyon oldunuz’’ şeklindeki benzetmeleriydi. Şimdi bakıyorum puan tablosuna, 8 puan fark var ikisinin arasında, bakalım sezon sonu fark kaça çıkacak?
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum