Klasik Güneş  
H. Murat Ersöz

H. Murat Ersöz

murat@yenibakis.com.tr

Klasik Güneş  

13 Haziran 2019 - 06:15

2020 Avrupa Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri H Grubu'nda Fransa'yı 2-0 yendikten sonra İzlanda deplasmanından puan alamayacağımızdan adım gibi emindim.
Berabere kalmak bile çok uzak bir ihtimaldi bana göre.
 
Fransa bizi ciddiye almadı, pozisyona bile giremeden yenildi Konya'da. Aynı hataya bizde düştük, son dünya şampiyonunu yendik diye İzlanda'yı hafife aldık ve birbirinin kopyası iki basit gol yedik. 
 
Nasıl ki Beşiktaş'ın başındayken 6'da 6 yaptığımız kadroyu, şampiyonluk maçı olan Galatasaray deplasmanında bozup haftalardır forma şansı vermediği Necip Uysal'ı ilk 11 de başlatarak şampiyonluğu Galatasaray'a altın tepside sunan Şenol Güneş, Fransa'dan almış olduğumuz çok önemli 3 puanın ardından çıkacağımız İzlanda maçına da Ozan Tufan ile başlayarak resmen maçı rakibine vermiş oldu.
 
Ozan Tufan'ı en son Hırvatistan maçında hatırlıyorum, Luka Modricdefansımızın uzaklaştırmaya çalıştığı topu takip edip gelişine akıl dolu bir vuruşla golünü kaydederken kendisi saçını düzeltiyordu. İzlanda maçında da birkaç kez kameraya yakalanan görüntülerinde yine saçı ile oynadığını gördüm Ozan'ın. Yani çok fazla anlatmaya gerek yok, ben futbolcu değilim diye bağırıyor Ozan ama duyan yok.
Klasik Güneş, Beşiktaş'ın da son iki yıllık şampiyonluğunu kişisel inatları ve dik kafalılığı yüzünden Galatasaray'a hediye etti. Şimdi sıra Ozan Tufan'a moral verecek diye milli takımı doğrayışına geldi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum