Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
H. Murat Ersöz

H. Murat Ersöz

murat@yenibakis.com.tr

Kimse yok mu ?

22 Ocak 2020 - 06:29

33 yaşındayım, neredeyse 25 yıldır izliyorum Beşiktaş'ın maçlarını. Çeyrek asırdır takip ederim takımımı ama hiç bu kadar heyecansızlaştığım bir sezon daha hatırlamıyorum. Benimle birlikte aynı dertten muzdarip birçok taraftar mevcut.
Evimizde lider Sivasspor ile oynadık pazar günü ikinci yarının açılış maçını. Ev sahibi olmanın avantajı ile baskılı bir oyun bekliyordum açıkçası ama değişen pek birşey olmadı maçta.
Henüz 6. dakikada ilk golü yedik, ikinci golü ise klasik ilk yarı bitmeden hemen önce yedik. İlk yarının skoru aynı zamanda maçın da skoru oldu. Her zaman demişimdir, ilk yarı bitmesine çok az dakikalar kala atılan goller çok değerlidir. hele bir de deplasmana gelen bir Anadolu takımı iseniz ikinci yarı komple defans yapmamanız için bir neden yoktur bu golün ardından.
Nitekim öyle oldu ve Sivasspor ölümüne kapanış ile ikinci yarıyı da atlattı ve üç puanı hanesine yazdırarak evine döndü.
Maçta verilmeyen net bir penaltımız var, kimsenin sesi çıkmıyor. Özellikle ortalığı yıkması gereken kişilerin, yönetim kurulumuzun.
Başkanımız Ahmet Nur Çebi'nin bu kadar pasif ve amatörce kulübü yöneteceği kimsenin aklına gelmemişti diye düşünüyorum. Oysa ki ne güzel söylemişti geçtiğimiz günlerde diğer başkan adayı Serdar Adalı; ''Beşiktaş başkanlığı makamı, şikayet etme makamı değildir, çözüm bulma makamıdır. Herkes bu durumun böyle olduğunu bilerek aday oldu. Maddi sıkıntı varsa 15 milyon Euroyu cebinden koyar götürür, bankaya yatırırsın ve çözümü bulursun'' diye.
Peki ne yapıyor sayın Çebi? Cevap vereyim, hiçbir şey yapamıyor. Oyuncu satamıyor, oyuncu alamıyor, kulübün haklarını savunamıyor ve gelecekte bunları yapabilecek mi o konuda da güven vermiyor.
Sokaktaki sıradan Beşiktaşlıdan ne farkınız kaldı o halde o makamlarda problemleri çözemeyecekseniz sayın başkan ?
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
test