H. Murat Ersöz

H. Murat Ersöz

murat@yenibakis.com.tr

İkinci feda

22 Mayıs 2019 - 06:16

Sezonun bitimine bir hafta kala, Galatasaray kendi evinde Başakşehir'i yendi ve şampiyonluğunu ilan etti. Hem şampiyonluk hem de Şampiyonlar Ligi'nden gelecek gelir ile bütçesini hayli rahatlatmış olacak Galatasaray, birçok yeni oyuncu transfer edebilecek.
İşin maddi boyutunu ele aldığımız için ibreyi Beşiktaş'a doğru çevirmek istiyorum. Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurul toplantısında kulübün borcunun 2.5 milyar lira civarında olduğu açıklandı. Hiç hesapta yoktu belki bu sezon şampiyonluk Beşiktaş için, fakat eğer başarabilseydik işler çok daha olumlu yönde etkilenecekti Beşiktaş adına.
Hesapta yoktu derken de çok talihsiz puan kayıpları yaşadık takım olarak. En hazmedilmesi zor olan kayıp bence 3-0'dan 3-3'e gelen VodafonePark'ta oynadığımız Fenerbahçe maçı. Bence yenilsek bile bu kadar incitmezdi taraftarı bu maç. Bir diğeri ise Antalyaspor ve Sivasspor’a yenilmek ve Erzurumspor ile berabere kalmak. Bu maçlarda on puan kaybettik, kaybetmemiş olsaydık şu an şampiyon idik.
Geçen sezon Pepe'yi, Babel'i ve Taliscayi elimizde tutamamış, euro kurunun fırlamasıyla maaşları ödenemez hale gelmişti kulüp adına. Bence bu yıl da kaçan şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi gelirleri sebebiyle önümüzdeki sezon takım ikinci bir feda sezonuna girmek zorunda kalabilir. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum