Reklam
Reklam
Reklam
H. Murat Ersöz

H. Murat Ersöz

murat@yenibakis.com.tr

Hakemi de mi yenelim?

25 Aralık 2019 - 06:27

Ligde ilk yarının bitimine bir hafta kala 2019'un son derbi maçı da oynanmış oldu Fenerbahçe-Beşiktaş arasında. Genellikle seyir zevki yüksek geçer FB-BJK maçları, bu sefer bir Beşiktaşlı olarak bana hiç de öyle gelmedi.
Maçın hemen başında Fenerbahçe gol atmak için var gücüyle saldırdı Beşiktaş cephesine. İlk 35 dakika gol yemeden bu baskıyı atlatabilirsek iyi olacak diye düşünmeye başlamışken defans oyuncumuz Rebocho'nun eline çarpan top Fenerbahçe'ye penaltı kazandırdı, maçın burada kopacağı belli idi bundan sonra zaten.
Penaltı pozisyonunu VAR kayıtlarından izleyen Avrupa'nın en iyi dünyanın ise sayılı muhteşemlikteki profesör üstad pek muhterem Cüneyt Çakır tereddütsüz penaltı noktasını gösterirken, Beşiktaş'ın 3 net penaltısını vermeyip, Fenerbahçe'nin ikinci golü öncesi Ozan Tufan'ın Caner Erkin'e yaptığı faulü görmeyip üstüne Caner'e sarı kart vermesi gibi hatalar yaptı demeyeceğim çünkü hata değil bu yapılanlar, açık açık art niyet.
Ceza sahası içerisinde Vida'nın arkadan tutularak kündeye getirilip yere düşürülmesini yayıncı kuruluş tam 4 defa ekranlara getirirken, VAR odasının dünyanın en süper mükemmel kusursuz hocaların hocası muhteşem hakem Cüneyt Çakır'ı uyarmaması da bana göre hata değil, hata başka bir şey.
Yine Beşiktaşlı oyuncu N'Koudou'nun formasından çekilerek düşürülmesini 3 metre önünde apaçık net bir şekilde gördüğü halde tepki veremeyen kainatın ve 7 düvelin hatta ve hatta gözlemlenebilir evrenin tamamının en iyi hakemi olan üstün insan Cüneyt Çakır, aynı ''hata''ları acaba Şampiyonlar Ligi’nde yönettiği maçlarda yapabilir mi diye düşünmüyor değil insan.
Süleyman Seba döneminde ortaya çıkan ''Efendi Beşiktaş'' kalıbından ve Vedat Okyar'ın ''Sen Beşiktaş'sın, gerekirse hakemi de yeneceksin'' düşünce yapısından nefret eden bir Beşiktaşlıyım. Nasıl yeneceksin hakemi? 3 penaltını vermeyen, yediğin golden önce sana yapılan faulü görmezden gelen hakemi nasıl yeneceğiz, birisi açıklarsa çok sevineceğim.
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
test