H. Murat Ersöz

H. Murat Ersöz

murat@yenibakis.com.tr

Fark 6 puan

20 Mart 2019 - 06:17

Süper Lig’de 26. Haftayı geride bıraktık ve lider Başakşehir, Kayserispordeplasmanında 90+7. dakikada kazandığı penaltı ile 1 puanı zorda olsa alabildi. Pozisyon tartışmaya açık olsa bile şahsi görüşüm net penaltı idi. Kayserispor, evinde 3 puanı alabilseydi alt sıralardan hayli uzaklaşacak ve rahatlayacaktı kümede kalma adına ama başaramadı.
Hemen ardından oynanan Bursaspor-Galatasaray maçında ise Bursaspor 2-0 öne geçtikten sonra skoru koruyamadı ve 3-2 mağlup ayrıldı kendi evinde.  28 puan ile 15. sıraya gerileyen Bursaspor için tehlike çanları çalmaya başladı, zira hemen altında 27 puan ile Göztepe yer almakta. İzmir temsilcisi Göztepe’de yeni stadyumu inşa edilirken, kümede kalmaya çabalaması gerekli.  En büyük avantajı ise içeride oynayacağı maçlarının sayıca fazla olması ligin kalan virajında.
İkincilik yarışında ise Beşiktaş ve Galatasaray arasında 5 puanlık fark devam ediyor. Galatasaray, lider Başakşehir, Beşiktaş ve Fenerbahçe deplasmanına gidecek. 5 puan fark çok uçurum gibi görünmese de Beşiktaş kulübünde yaşanan Şenol Güneş ayrılığı ve mali sıkıntılar sebebiyle biraz zor kapanacak bir fark gibi görünmekte…
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum