Aranan kan bulundu
H. Murat Ersöz

H. Murat Ersöz

murat@yenibakis.com.tr

Aranan kan bulundu

06 Şubat 2019 - 06:25

JoseSosa’nın gidişinin ardından Beşiktaş’ta hala yeri doldurulamayan 10 numaralı mevki adamı eksikliğini büyük ölçüde kapattık diye düşünüyorum.
İki sezondur orta-kafa-gol oyun anlayışına döndüğümüzden beri takımda bir düşüş, gol yollarında çaresizlik mevcut idi. Bu oyun anlayışının baş mimarı olan Quaresma’nın ayağına, keseceği ortalara bakan takım geçen sezon Talisca ile vasat üstü bir oyun sergilese de bu sezonun ilk yarısında bu oyun anlayışı eli mahkum çöktü, Talisca’nın da gidişiyle.
Ara transfer döneminin son gününde BorussiaDortmund’tanShinjiKagawa’yı kiralayan Beşiktaş, medyanın desteği arkasında olan Galatasaray’ın arkasında kalsada bence çok doğru nokta bir transfer yapmış bulundu. Bu transferin tek üzücü yanı sözleşmede satın alma opsiyonunun bulunmaması fakat zaten bu mali şartlar altında Kagawa’yı satın almak biraz zor görünmekte.
Ben bu transferde birazda Şenol Güneş’in etkisi olduğunu düşünmekteyim şöyle ki, Şenol Güneş Avrupa piyasasında son yıllarda dide vuran oyuncuyu parlatan, içindeki cevheri tekrar ortaya çıkartan bir teknik direktör konumunda. Örneklerini sıralamak gerekirse, MarioGomez ve RyanBabel ilk aklıma gelen iki isim. Gomez malum, bizle şampiyon olduktan sonra Alman milli takımına tekrar çağrılırken Babel ise eski oynadığı dünyanın en büyük ligi Premier Lige geri döndü. Şimdi sıra Kagawa’da…
Maalesef satın alma opsiyonu bulunmadığı için bu yarım sezonluk kalan süreçte Kagawa’nın bizi sevmesini ve işini japon ahlakı ile yapmasını bekleyeceğiz. Tek yapabileceğimiz kendisini küstürmemek, takım içine iyi bir uyum ile monte etmek olacaktır. Şampiyonluk bu sezon Beşiktaş için zor görünmekte fakat ikinci olabilmek, şampiyonlar ligine bu yıl daha kolay katılabilmek adına gerçekten çok önemli. Vurduğun gol olsun Ninja!
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum