Işıksız odaları unutmayın
Gamze Geçer

Gamze Geçer

gamzegecerhaber@gmail.com

Işıksız odaları unutmayın

03 Mayıs 2019 - 06:35

Kızdığımız noktaları var sosyal medya hesaplarımızın. Zaman kaybı diye bakıyoruz çoğunlukla. Aslına bakacak olursak ne amaçla kullandığımızın altını çizmemiz gerekiyor. Hangi hesapları takip ettiğimizi bilmemiz.
İlgi alanlarımız farklı olsa daen çoktatwitter ve instagramı “haber alma” adına kullanıyoruz. İnstagramda 320 bin takipçisi olan, “İzmir’de Çevirme Radar” adlı sayfayı uzun zamandır takip ediyorum. Muazzam anlık paylaşımları var. Geçen gün yine bakarken bir paylaşımları beni o kadar gururlandırdı ki size anlatamam.
Kendi üzüldüğüm dertlere, hayatın abuk subuk telaşlarını tekrar gözden geçirmeme sebep oldu. İmkansızın olmadığını “istedikten sonra insanın inşaa edemeyeceği bir binanın olmadığını” tekrar gördüm.
Pes ediyoruz.
Kadın olarak ayakta duramayacağımızı erkeğin gölgesine sığınacağımızı öğretiyorlar çünkü bizlere.
Üniversite sınavına giriyoruz başarısız oluyoruz. Aile baskısı ile evleniyoruz. Bölgeye göre zorla ya da kaçarak. İşe giriyoruz. Ayrılmak zorunda kalıyoruz ya da kovuluyoruz sonra iş arıyoruz. Bulamayınca “iş yok” diyoruz. Gördüğünüz gibi bizim her zaman olumsuz bir duruma verecek cevabımız var.
Kılıfımız hazır ve nazır o durumlar yaşanmadan olumsuzluk denizinde boğulmaya başlıyoruz.
Birilerine suç atmaktan vazgeçin ne olur !
Başarısızlığınızın arkasındaki mimar tam da sizsiniz.
İyi ki varsın Nurçin
Elazığ’da yaşayan 10 yaşında yakalandığı milyonda bir görülen kas gevşekliği (duchennemusculardystrophymiyopati) hastalığı nedeniyle iki kez kalbi durduktan sonra 3 makineyle yatağa bağımlı yaşamaya başlayan 30 yaşındaki Nurçin Arlı...
Evet , 3 senedir tek parmağı ile kitap yazıyormuş. 2016 yılında yazmaya başlamış Nurçin.
ilk kitabı olan ‘Vatan Gözlüm’ü geçtiğimiz sene çıkarmayı başarmış. Ardından sosyal sorumluluk projesinde yer alarak 10 yazarla birlikte ‘Sessizsiniz’ adlı kitabı için yazmış,son olarak aşk, dram ve sosyal mesajlar üzerine üçüncü eseri olan ‘Tahta Salıncak’ adlı romanını çıkarmayı başarmış.
Kendinle ne kadar gurur duysan az Nurçin...
Başta ailesi olmak üzere çevresindeki destekçilerini canı gönülden tebrik ediyorum.
Umudunuzu yitirdiğiniz an elbette dünyaca ünlü örnek hikayelere de bakın. Ama sizden biri olan hatta sizden daha ışıksız olan odalardaki yaşananları göz ardı etmeyin.
Pes etmeyin.
Nice Nurçin’lere...
Teşekkürler İzmir’de Çevirme Radar sayfası.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum