Reklam
Reklam
Reklam
Funda Altınok / Değişim Uzmanı

Funda Altınok / Değişim Uzmanı

fundaaltinok@hotmail.com

Yeni yıl mesajı: Kendini yeniye aç!

03 Ocak 2020 - 07:32

Herkese mutlu yıllar!

Yeni yılda herkes sevinçle, coşkuyla yeni yılın gelişini kutladı. Neden diğer günler değil de o gün? Çünkü yeni bir yıl demek umut demek, değişim demek, değişim de hayat demek! Eskinin bırakılışı, yeniye adım atmak demek!

Herkes yeni bir şey istiyor, çünkü hayat geçmiş, eski şeylerle değil, yeni ile ilgilidir. Oysa insanlar değişmekten korkuyor, değişmek istemiyor. Değişmek istemeyen insan ise yaşayan bir ölü haline geliyor.

Geçen yıl da aynı şekilde kutlama yapılmıştı. Bir şey değişti mi acaba hayatlarımızda? Yeni bir şey, pozitif yönde bir şey yani? Yoksa “değişmeyen değişmektir” derler ya çok doğru! Mutlaka bir değişim var. Ama biz çaba göstermezsek, pozitife doğru bir değişim söz konusu olamaz. Bunun için de cesur olmak gerekir.

Geçmişi bırakmak ve yeniye adım atmak cesaret ister. Çünkü eski bilinen şeyler güvenlidir, hani konfor alanı diyorlar ya, işte o!

Ama yeni olan, bilinmeyen korkutur. Yeniyi görmek için önce zekâ harekete geçmelidir. Zihinle olamaz bu, çünkü zihin sadece geçmişte olan, ölü şeyleri bilir, sürekli geçmişle uğraşır.

Kısaca yeniye kendini açmak, yeni olanı görmek için cesur olmak gerekiyor. Cesur olmak da ancak zekânın uyanması ile mümkün.

Zihin yeni nedir bilmez, ama zekâ bilir. Zekâ her gün aynı gökyüzüne bakarak orada yeni şeyler görecektir. Zekâ yeniyi görme kapasitesine sahiptir. Zihin ise aynı şeyleri tekrarlar durur.

Yalnızca eskileri bırakınca yeni hayat başlayabilir. Ancak cesurlar eskileri bırakabilir ve kendini yeni olana açabilir.

Eskiyi bırakmak cesaret gerektirir. Cesaret için de bir yöntem, bir uygulama yapmak gerekiyor. Zihinsel çabalarla bu mümkün değil!

Dünya Değişim Akademisinde uygulanan cesur olma programında yeniyi görmek, yeniye kendini açmak, gerçeği görmek, kendini görmek için cesaret dolu hale geliyor insan.

Farkındalık yükseliyor, zekâ devreye giriyor ve yeni olana kendini açarak, kendinde bilinmeyene adım atma cesaretini buluyorsun. Hayata başka bir açıdan bakmaya başlıyorsun, baktığın her yerde yeni bir şey görüyorsun, yakalıyorsun, her eyleme bir yenilik getiriyorsun, her anın yeni oluyor. Farklı bir bakış açısından bakarak, farklı şeyler görmeye başlıyorsun ve farklı davranıyorsun. Yani değişim ve dönüşüm başlıyor.

Yalnızca cesur insan yenilenebilir, cesurca hareket eder, sürekli yenilenme devam eder. Sürekli yenilenme ve yeni yaşam ise gerçek mutluluğa neden olur.

Yeniye kendinizi açabilmek ve yenilenmek için cesur olma programını herkese öneriyorum. Bu sayede değişim için gereken cesareti bulacaksınız! Yaşasın Değişim!

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 4 Yorum
test