Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Funda Altınok / Değişim Uzmanı

Funda Altınok / Değişim Uzmanı

fundaaltinok@hotmail.com

Kıskançlığı aşmak

24 Ocak 2020 - 07:39

Kıskançlık duygusu aşılabilir mi?

Kıskançlık her insanda olan insanca bir duygudur. Öncelikle farkına varmak ve kabul etmek gerekir. Bununla yüzleşmek de o kadar kolay değildir. Ama bu durumu değiştirmek isterseniz bir yolu var!

 Dünya Değişim Akademisi uzmanlarının aşağıdaki tavsiyelerini uygularsanız bu mümkün olabilir.

●        İlk olarak kıskançlık duygusunun dış dünya ile değil, iç dünyanız ile ilgili olduğunu idrak etmek gerekir.

              Kıskançlık duygusu ortaya çıktığında kimseyi suçlamayın. Bu duyguya neden olan tek bir kişi  var, onu tanımak için aynaya bakın. Görünürde kıskançlık kişinin eşiyle ilgilidir. Fakat bu tam bir yanılgıdır. Kıskançlığın tek sorumlusu sizsiniz.

●        İkinci adım, kıskançlık ile yüzleşmek ve onu kabullenmektir. Ne kadar kıskanç olduğunuzun farkına varın. Kıskançlığın sizi nasıl etkilediğini, nasıl işlediğini ve ne tür tepkilere neden olduğunu inceleyin.

●        Üçüncü adım, özgüveni ve özsaygıyı hep yüksek tutmak!  Özgüven yetersizliğinden birey eşine güvenemez ve onu kıskanır.  Özgüven yükselince kişi eşine güvenmeye başlar ve kıskançlık ortadan kalkar.

●        Dördüncü adım, eşinizle samimi ve dürüst bir diyalog kurun. Kıskançlığın sizde yarattığı tahribatı anlatın. Kıskançlıktan özgürleşmek ve ilişkiyi kurtarmak için yardım isteyin ve kıskançlığa karşı eşinizle işbirliği yapın.

●        Beşinci adım, kıskançlığın yararlı olmadığını ve size zarar verdiğini anlatın. Hem kıskanan hem de kıskanılan çıkmaza girer ve çözüm bulamaz. Kıskançlık tek bir işe yarar: hayatı zehir etme işine!

Son olarak, kıskançlıktan tamamen özgürleşmek için Dünya Değişim Akademisinde uygulanan kıskançlığı aşma programına katılmanızı tavsiye ediyorum. Çok etkili bir program.

Herkese kıskançlıktan özgürleşmeyi diliyorum.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
test