Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Funda Altınok / Değişim Uzmanı

Funda Altınok / Değişim Uzmanı

fundaaltinok@hotmail.com

Bir olgunlaşma aracı olarak ölüm korkusu

14 Şubat 2020 - 07:41

Sıradan bir insan için ölüm insanın olgunlaşmasına bir katkı sağlamaz. Ama tekâmül yolundaki insan için ölüm olgusu bir olgunlaşma aracıdır.

Sıradan bir insan bütün hayatı boyunca ölümden korkar ve sonra korku içinde ölür. Fakat tekâmül eden insan olgunlaşarak ölümsüzlüğe adım atar.
Aslında doğada yaşlanma yoktur, olgunlaşma vardır. Örneğin bir elma için yaşlandı denmez, olgunlaştı denir.
Doğada korku yoktur, her şey doğal bir şekilde bir şeyden başka şeye dönüşür. Buharlaşan sular bulutların doğuşuna neden olur. Bu varoluşsal döngü, korku içermez veya korkuya neden olmaz. Çünkü hiçbir şey yok olmaz, sadece farklı bir şeye dönüşür. Einstein’ın bulduğu gibi E=Mc2, evrende hiçbir şey yok olmaz, farklı bir enerji formuna dönüşür.
Bu yüzden varoluşta korku yoktur. Korku sadece zihinlerde bulunur. Korku, zihin ürünü ve yanılsama sonucu olan bir şeydir.
Aslında korku, olgunlaşmamış zihnin ürünüdür. Korku, bulaşıcı bir hastalıktır ve bu hastalık bütün insanlıkta mevcuttur.
Korku hastalığı ölümcüldür ve ölümden korkanlar onu kendine çeker. Korku hastalığının tedavisi ise olgunlaşmaktır.
Varoluşta korkuya yer yoktur. Olgunlaşmış insan tüm korkulardan özgürleşir. Çünkü olgun insanın zihninde korku için yer yoktur. O, her anını dolu dolu yaşar, koşulsuzca sever, nedensiz coşku ve neşe içinde var olur.  Sevgi, neşe, coşkunun olduğu yerde korku da var olamaz!
Dünya Değişim Akademisi’nde “Korkuyu Aşma” programı ile bu korkuyu; coşku, sevgi ve neşeye dönüştürerek varoluşun kutlamasını yaşayabilirsiniz.
Farkındalık gelişince, doğumun ve ölümün iki ayrı olgu olmadığını idrak ederek, aynı zamanda da deneyimleyeceksiniz ve doğumun ve ölümün aslında her an gerçekleştiğini göreceksiniz.
Olgunlaşma sürecinde olan insan için her an bir şey doğuyor ve başka bir şey ölüyor.
 
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
test