Bir kitap bir yazar
Emin Varol

Emin Varol

emnvarol@hotmail.com

Bir kitap bir yazar

01 Mart 2019 - 06:16

Yeni bir kitabı, "Tanrı'nın Yaşam Kılavuzu"nu tanıtırken, kitabın yazarı kadim dostum, arkadaşım, gazeteci-şair-yazar Ünanl Ersözlü'den söz etmek istiyorum.
Ünal Ersözlü'nün yeni kitabı "Tanrı'nın Yaşam Kılavuzu" artık kitapçlılarda.
Ersözlü, basın sektörünün ve yaşamın çilesini çekmiş, mesleğin zirvesine çıkmış şair-yazar-gazeteci.
Bu kitap Ersözlü'nün dokuzuncu kitabı. Ersözlü kitabında "İlk yedi bilgeden eczacılara, şairlerden doktorlara kadar, insanlık için yaşamı daha iyi, daha doğru ve anlamlı hale getirmeye gönül vermiş ariflerin yorumlarını da arkasına alarak hayat serüvenlerini tatlandırmanın"  yollarını gösteriyor.
Ersözlü, yeni kitabı "Tanrı'nın Yaşam Kılavuzu'nun sunuşunda ise şunları ifade ediyor:
"İnsanlığın, yeni bir dünyanın kapısını çalmaya ihtiyacı var. Ama, bu kapıyı hep birilikte çalabilmek, değişimi önce kendimizde yaşamak;

Kendiliğimizin ve bağlı olduğumuz bütünün farkına varabilmek için, çok derin bir uykudan uyanmalıyız. Yeni bir bilinç düzeyi gerekli. Yaşadığımız sorunları üreten bilinç düzeyi ile yine aynı  sorunları çözmek olası değil.
Ayrıca, Tanrı'nın Yaşam Kılavuzu adıl kitabım, kutsal olanın bize sunduğu olanakları da aktarıyor. Daha iyi, daha güzel, daha doğru bir yaşam için, bu olanaklardan yararlanıp yararlanmamak insanın kendi elinde"
"Tanrı'nın Yaşam Kılavuzu" ve "Dört Gün Buda, Üç Gün Zorba"nın dışında "Okyanusların Not Defterinden", "Zaman Ayna Bıçak", "Gidiyorum Adım Unutuluş Olsun Diye" "Aşk-ı  Hakiki", "Gençliğin Dün Gecesi", "Kapıyı Çalıyorum", "Sarmaşık" adlı kitapları da bulunan Ersözlü; daha önce yayınlanan bu kitaplarından ikisiyle Akademi Şiir Başarı Ödülü (1990) ve Behçet Aysan Şiir Ödülü'nü (1998) kazanmış, "Kapıyı Çalıyorum" adlı kitabıyla ise Türk şiirinin en önemli ödüllerinin başında gelen "Yunus Nadi Şiir Ödülü"ne layık görülmüş (2011), şiiri, eleştirmenler tarafından yaşamı yansıtan, toplumcu, izlenimci, lirik bir çizgide yer alışıyla değelendirilmişti.
Ersözlü'nün kitabını tanıtan yayınevi tanıtımında;
"İnsanın kendisine kavuşmak için sürdürdüğü yolculuk, tıpkı bu yolculukta soracağı sorular gibi hiç bitmeyecek. Karşılaştığı her durum da, içsel yolculuğun bir durağı gibi, ona soluklanma, yaşadıklarını sindirme ve yola devam etme gücü verecek" diyor.
Yazın yolunda, yolun açık olsun Ünal Ersözlü. 

 
          
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum