40. yaşın gururunu yaşıyoruz  
Emin Varol

Emin Varol

emnvarol@hotmail.com

40. yaşın gururunu yaşıyoruz  

19 Mart 2019 - 06:17

Bugün, Yeni Bakış Gazetesi olarak yayın hayatında 40 yaşına ulaşmış olmanın gurur, onur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Evet, gazetemiz; önceki adıyla Yeni Ekonomi, şimdiki adıyla Yeni Bakış, 40 yaşında.
40 yıla dönüp baktığımda, kimin zaman sevinçli, kimi zaman hüzünlü, kimi zaman ağlamaklı olduğumuz; onbinlerce insanımızın yaşamını yitirdiği 1999 Gölcük depreminde yaşadığımız acılı günler gibi.
40 yıla dönüp baktığımda, basın sektörü olarak bugüne göre çok daha kıt teknolojik olanaklarla çalıştığımız, gerektiğinde yoktan var ettiğimiz, bir kare siyah beyaz olay fotoğrafını elde etmek için koşuşturduğumuz, iğneyle kuyu kazdığımız, gazeteciliğin zor ama emeğin değerinin olduğu, prestijli ve onurlu meslek yılları.
Bazı yazıları yazmak zordur.
Gazetecilik mesleğinde geride bıraktığım 45 yılın 23 yılını, önceki adıyla Yeni Ekonomi, şimdiki adıyla Yeni Bakış çatısı altında geçirmiş birisi olarak benim için daha da zor.
Şöyle dönüp ardıma baktığımda; Kendisinden Atatürkçülük, Cumhuriyetçilik ve gazetecilik adına çok şeyler öğrendiğim önceki İmtiyaz Sahibimiz Nedim Çapman ve onun ölümünden sonra görevi devralarak Atatürkçülüğü, Cumhuriyet Devrimleri ve onun yarattığı değerleri, laik, sosyal hukuk devleti ilkelerini savunan, bağımsız ve özgürlükçü yayın çizgimizi, omurgalı duruşumuzu sürdürmemizi sağlayan, gazeteciliği ile olduğu kadar insani yönü, insani duruş ve tavırlarıyla da ağır basan İmtiyaz Sahibimiz Mehmet Çapman'la çalışmayı kendim için ayrıcalıklı yıllar olarak tanımlıyorum.
Önümüzdeki süreçte İmtiyaz Sahibimiz Mehmet Çapman öncülüğünde tarafsız haber ve yorumlarımızla, ilkeli ve tutarlı yürüyüşümüzü sürdüreceğimizin sözünü veriyoruz okurlarımıza.
 
 
              
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum