Son dönemin dikkat çeken siyasi isimlerinden biri olan Yavuz Değirmenci, Gelecek Partisi'nin kurucuları arasında yer almasıyla gündemde. Peki, Yavuz Değirmenci nereli ve kaç yaşında? İşte detaylar...

Yavuz Değirmenci kimdir?

Yavuz Değirmenci, 1980 yılında Elazığ'da doğdu. Çocukluk yıllarında yaz tatillerini köyde geçirerek doğanın ve köy yaşamının içinde büyüdü. İlkokul ve ortaokul yıllarında babasının iş yerinde çalışarak aile ekonomisine katkı sağladı.

Siyasi bir ailede büyüyen Değirmenci, toplumsal meselelere ilgi duymaya küçük yaşlardan itibaren başladı. Babasıyla birlikte 1991 seçimlerinde Refah Partisi'nin çalışmalarına katılarak siyasi atmosferi tanıma fırsatı buldu.

Eğitim hayatı boyunca başarılı bir öğrenci olan Değirmenci, Anadolu Liseleri sınavında derece yaparak Elazığ Anadolu Lisesi’nde eğitim gördü. Üniversite sınavında elde ettiği başarıyla İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İşletme Mühendisliği bölümünü kazandı ve mezun oldu.

Üniversite yıllarında Bilim ve Sanat Vakfı'nın etkinliklerine katılarak çeşitli alanlarda dersler aldı ve önemli isimlerden eğitimler aldı. Aynı dönemde Türkiye'nin önde gelen firmalarında e-ticaret ve yönetim danışmanlığı alanlarında part-time ve staj çalışmaları yaptı.

Profesyonel iş yaşamında yerli ve uluslararası firmalarda İhracat ve Satış alanlarında çalıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Yerel Hizmetler ve Yatırımlar Koordinatörlüğü görevini üstlendi.

Siyasi arenada da aktif rol aldı. AK Parti'nin kuruluş döneminde Beşiktaş Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Siyaset Akademisi programında Türkiye 1’incisi olarak ödüllendirildi. AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak birçok ilçenin koordinatörlüğünü yaptı.

Sosyal medyanın yükselişiyle birlikte AK Parti İstanbul teşkilatında kurumsal faaliyetlere liderlik etti ve sosyal medya alanında önemli çalışmalar yürüttü.

Gelecek Partisi'nin kurucuları arasında yer aldı. Halen ticaret hayatına devam etmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır. İleri düzeyde İngilizce ve Zazaca bilmektedir.

Yavuz Değirmenci kaç yaşında?

1980 doğumlu olan Yavuz Değirmenci, 2024 itibariyle 44 yaşındadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ