Vatan Partisi Kocaeli İl Başkanı Yalçın Arslan, Kıbrıs'ta kaldığı otelde yaşadığı kalp krizi sonrasında sağlığına kavuştu. Geçtiğimiz şubat ayında ani bir rahatsızlık geçirerek Magosa Yeni Boğaziçi Hastanesi'nde tedavi altına alınan ve daha sonra Lefkoşa Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilen Arslan, Türkiye'ye dönme izni aldıktan sonra sağlıklı günlerine geri döndü. Arslan, yaşadığı zorlu süreci sosyal medya hesabından paylaştığı duygusal bir mesajla takipçileriyle paylaştı. İşte, Yalçın Arslan'ın sağlık mücadelesinin detayları!

Yalçın Arslan'a ne oldu?

Vatan Partisi Kocaeli İl Başkanı Yalçın Arslan, geçtiğimiz şubat ayında Kıbrıs'ta kaldığı otelde yaşadığı kalp krizi sonrasında sağlığının düzelmesiyle birlikte Kocaeli'ye döndü. Arslan, 27 Şubat günü KKTC Magosa kentinde eşiyle birlikte konakladıkları otelde aniden kalp krizi geçirmişti. Kriz sonrasında Magosa Yeni Boğaziçi Hastanesi'nde tedavi altına alınan ve burada anjiyo olan Arslan, daha sonra durumunun ciddiyeti sebebiyle Lefkoşa Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilmişti.

Yaklaşık bir ayı aşkın süredir Kıbrıs'ta tedavi gören ve sağlık durumuyla ilgili gelişmeleri sosyal medya hesabından paylaşan Arslan, sonunda Türkiye'ye dönme izni aldı. Türkiye'ye dönüşü gerçekleştikten sonra, Arslan uzun bir süre sonra sağlıkla dolu günlerine geri döndüğü için mutlu olduğunu ifade etti. Arslan, 6 Mart'ta Lefkoşa Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde başarılı bir açık kalp ameliyatı geçirdiğini ve 20 Mart'ta doktorların verdiği uçuş izniyle Türkiye'ye döndüğünü belirtti.

Arslan, yaşadığı zorlu süreç boyunca kendisine ulaşamayan veya ulaşmaya çalışan tüm dostlarına teşekkür etti. Telefonunun kapalı olması sebebiyle iletişimde sıkıntı yaşayanları da anlayışla karşılayan Arslan, sosyal medya üzerinden duygularını şu sözlerle dile getirdi: "Bugüne değin sesimin de sorunlu olması nedeniyle telefonum kapalıydı. Bu nedenle bana ulaşamayan, ulaşan tüm dostlarıma teşekkürlerimi iletiyorum. Sıcak ilginiz kalbime ferahlık getirdi. Hepinize, sağlıklı günler dilerim." Arslan'ın evine dönüşü, aynı zamanda Vatan Partisi Kocaeli İl Başkanı'nın sağlık durumuyla ilgili endişeleri de sonlandırdı.

Kaynak: HABER MERKEZİ