İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, 'Gençlik Söyleşileri' kapsamında liseli öğrencilerle bir araya geldi. İzmir Cumhuriyet Eğitim Müzesi'nde gerçekleşen programda, Yahşi, Tire Öğretmen Melahat Aksoy, Urla Cengiz Aytmatov ve Buca Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Liselerinden öğrencilerle buluştu.

Öğrencilerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, gençlere hitaben şunları söyledi: "Kendinize ve hayata farklı bir pencereden bakmanız için bugün buradayız. Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Yeter ki kendinize inanın. Unutmayın sizler, sadece ailenizin değil, aynı zamanda bu milletin de istikbalisiniz. Bu güzel vatan için kurduğumuz hayallerin başköşesinde sizler varsınız."

Gençlerle bir araya gelerek birlik ve beraberlik vurgusu yapan Yahşi, "Birbirine kenetlenmiş kocaman bir aile olarak, gücümüzü birlik ve beraberliğimizden alıyoruz. Gençlik, geleceğin mayasıdır. Bu güzel ülkenin hamuruna birlikte şekil vereceğiz. Bu hamura vatan aşkını, birlik ve beraberliği, umudu, heyecanı, tecrübeyi ve rüyalarımızı katacağız. Gelecek hedeflerinize ulaşmak ve ülkenin geleceği olabilmek için gençlik dönemini çok verimli geçirmeniz gerekir." şeklinde konuştu.

Ailenin ve eğitimcilerin önemine vurgu yapan Yahşi, "Anne baba duasını mutlaka alın. O duayı almadan muvaffak olmanın imkânı yoktur. Okullarımızda herkes, sizin iyiliğiniz için çalışıyor. Öğretmenin en büyük sermayesi, gördüğü hürmettir. Onlara 'İyi ki varsınız, bende çok emeğiniz var.' demeniz onlara verebileceğiniz en büyük hediyedir." ifadelerini kullandı.

Söyleşi, öğrencilerle hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Muhabir: Özge Uğulu