Microsoft'un abonelik tabanlı oyun hizmeti Xbox Game Pass'e yeni bir zam geliyor. Temmuz ayında küresel çapta bir zam gören servisin Türkiye'deki fiyatları da artırılacak. Temmuz ayında yapılan zamla birlikte Türkiye'de Game Pass Ultimate 44,99 TL'den 120,99 TL'ye, Game Pass Konsol 29,99 TL'den 79,99 TL'ye, Game Pass PC ise 29,99 TL'den 79,99 TL'ye yükselmişti.

Microsoft'un resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre, abonelik paketleri için 11 gün içerisinde teklifin süreleri dolacak. Bu da yeni bir zam ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Türkiye'deki Game Pass fiyatları, dolar kurundaki yükselişe rağmen global fiyatlardan epey düşük. PC ve konsol abonelikleri için güncel kur ile 2 dolar ila 5 dolar arasında olan fiyatlar, yurt dışında 9,99 dolar ve 16,99 dolar. Microsoft, yeni bir zam yaparak Türkiye'deki fiyatları küresel fiyatlara eşitlemek ya da en azından yaklaştırmak isteyebilir.

Skywell Türkiye Fiyatları: Skywell Fiyat Listesi 2023 Skywell Türkiye Fiyatları: Skywell Fiyat Listesi 2023

Microsoft'un yeni zamla birlikte Türkiye'deki fiyatları küresel fiyatlara yaklaştırması bekleniyor. Ancak bu durum, Türk oyuncular için bir dezavantaj oluşturacak. Game Pass'e yapılan zamlar, oyunseverler tarafından tepkiyle karşılandı. Oyunseverler, zamların fiyatların zaten yüksek olduğu Türkiye'de oyun oynamayı daha da zorlaştıracağını belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi