Volkan Konak, Türk halk müziğinin sevilen isimlerinden biri olarak geniş kitlelere hitap eden bir sanatçıdır. Peki, Volkan Volkan Konak kimdir? Volkan Konak kaç yaşında? Volkan Konak nereli? Volkan Konak şarkıları nelerdir? İşte, Volkan Konak hakkında merak edilen tüm detaylar...

Volkan Konak kimdir?

Türk halk müziği sahnesinin önde gelen isimlerinden biri olan Volkan Konak, 27 Şubat 1967 tarihinde Trabzon'un Maçka ilçesinde doğmuştur. Müzik kariyerine Maçka yöresinde derleme çalışmaları yaparak başlayan Konak, daha sonra beste çalışmalarına yönelmiştir.

Volkan Konak kaç yaşında?

Nâzım Hikmet, Yaşar Miraç, Ömer Kayaoğlu, Sunay Akın, Sabahattin Ali gibi ünlü şairlerin eserlerini besteleyerek kendi tarzını oluşturmuştur. Karadeniz müziğini evrensel formlarla buluşturarak özgün bir tarz yaratan sanatçı, müzik kariyerine 1989 yılında "Suların Horon Yeri" adlı albümüyle başlamıştır. ünlü sanatçı Volkan Konak, 2024 yılı itibariyle 57 yaşındadır. 

Volkan Konak nereli?

Üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı'nda tamamlayan Trabzonlu ünlü sanatçı Volkan Konak, müzik kariyerinde önemli bir yere sahiptir. Yaklaşık elli adet beste sergileyen ve birçok ödül kazanan sanatçı, Karadeniz Bölgesi'ndeki kanser vakalarının artışına dikkat çekmek için de mücadele etmektedir. Albümlerinde Karadeniz dışından da türküler seslendiren Konak, geniş bir hayran kitlesine sahiptir. 2006 yılında çıkardığı "Mora" albümü, altın plak kazanmıştır.

Volkan Konak şarkıları 

Volkan Konak'ın diskografisinde yer alan stüdyo albümleri arasında "Efulim" (1993), "Gelir misin Benimle" (1994), "Pedaliza" (1998), "Şimal Rüzgarı" (2000), "Maranda" (2003), "Mimoza" (2009), "Lifor" (2012), "Manolya" (2015), "Klasikler 1" (2017) ve "Dalya" (2019) bulunmaktadır. Sanatçı, müzik kariyerine yaptığı değerli katkılarla Türk halk müziğinin sevilen isimlerinden biri olmuştur.

Kaynak: Haber Merkezi