A Milli Takım, EURO 2024 çeyrek finalinde Hollanda'ya 2-1 mağlup olarak turnuvaya veda etti. Maçın ardından İtalyan teknik direktör Vincenzo Montella, resmi sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.

Gurur Dolu Ayrılış

Montella, maç sonrası yaptığı açıklamada, "EURO 2024 yolculuğumuz dün gece beklenmedik bir şekilde sona erdi. Hüzünlüyüz ama aynı zamanda gururluyuz ve başımız dik Türkiye'ye döneceğiz." diyerek duygularını paylaştı. Oyuncularını özveri, kararlılık ve coşkuyla mücadele etmeleri için tebrik eden Montella, takımının turnuvada gösterdiği performanstan dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Başarılı Performans ve Gelecek Hedefler

Montella, Türkiye'nin EURO 2024'te grup aşamasına geçerek birçok ilke imza attığını vurgulayarak, "Tarafsız veya kısmi açıdan izleyerek çeyrek finale yükselerek dünyanın dört bir yanındaki tüm futbolseverlerin sempatisini kazandık." dedi. Genç oyuncular için turnuvanın büyük bir deneyim olduğunu belirten Montella, önümüzdeki dönemde milli takımın tutarlı bir performans sergileyeceğine inandığını dile getirdi.

Yeni Hedefler ve Uluslar Ligi

"Şimdi yeni hedeflere odaklanma zamanı." diyen Montella, milli takımın önümüzdeki Eylül ayında Uluslar Ligi'nde mücadele ederek A Ligi'ne yükselmeyi hedeflediğini açıkladı. Ayrıca, 2026 Dünya Kupası'na katılmak için çalışmalara başlayacaklarını belirten Montella, taraftarlara ve destekçilere teşekkürlerini iletti.

Kaynak: Haber Merkezi