Sinema dünyasının popüler anti-kahramanı Venom'un yeni filmi "The Last Dance", çekim yeri ve oyuncu kadrosuyla gizemini koruyor. Peki, bu heyecan verici yapıt nerede çekildi? Hangi oyuncularıyla beyazperdeye gelecek? İşte, tüm merak edilen detaylar...

Venom: The Last Dance nerede çekildi?

26 Haziran 2023'te, İspanya'nın Cartagena şehrindeki Los Mateos ve Calblanque Bölgesel Parkı'nda çekimlere başlandı, proje adı "Orwell" olarak belirlendi. Fabian Wagner, önceki film Let There Be Carnage'da ek bir görüntü yönetmeni olarak görev aldıktan sonra kameraman olarak görev aldı. Ancak, 2023 SAG-AFTRA grevinin Temmuz ayının ortalarında başlaması nedeniyle çekimler durduruldu. Ancak, film 12 Temmuz 2024'te gösterime gireceği tarih olarak belirlendi. Oyuncuların grevinin Kasım 2023'te sona ermesiyle birlikte, Sony filmi Kasım 2024'te gösterime girmek üzere erteledi ve stüdyonun önceden belirsiz bir Marvel filmi için ayırdığı Kasım 2024 tarihini doldurdu. Üretim, çekimlere tekrar başlamak için hazırlandı ve 16 Kasım'da yeniden başladı. Şubat 2024'te, Clark Backo belirtilmemiş bir rolde kadroya katıldı ve Temple, çekimlerin neredeyse tamamlandığını ayın sonunda açıkladı. Ertesi ay, film Venom: Son Dans olarak adlandırıldı ve gösterim tarihi 25 Ekim 2024'e öne çekildi.

Venom The Last Dance Nerede Cekildi Venom The Last Dance Konusu Ve Oyunculari (1)-1

Venom: The Last Dance konusu

Venom: The Last Dance, Marvel Comics'un ünlü karakteri Venom'un yer aldığı ve Columbia Pictures ile Marvel iş birliğiyle üretilen, ardından Sony Pictures Releasing tarafından dağıtılan yakında vizyona girecek olan bir Amerikan süper kahraman filmidir. Bu film, Venom (2018) ve Venom: Let There Be Carnage (2021) filmlerinin devamı niteliğindedir ve Sony'nin Örümcek Adam Evreni'nin (SSU) beşinci filmi olarak planlanmaktadır. 

Venom The Last Dance Nerede Cekildi Venom The Last Dance Konusu Ve Oyunculari (2)

Venom: The Last Dance oyuncuları

Kelly Marcel'in yazıp yönettiği bu yapımda, Tom Hardy'nin yanı sıra Chiwetel Ejiofor, Juno Temple, Rhys Ifans, Peggy Lu, Alanna Ubach ve Stephen Graham gibi önemli oyuncular yer almaktadır. Tom Hardy, Ağustos 2018'de üçüncü ve son Venom filminde rol almak üzere anlaşma imzaladığını açıklamış ve geliştirme çalışmalarının Aralık 2021'de, ikinci filmin vizyona girmesinden sonra başladığını belirtmiştir. Marcel ve Hardy, Haziran 2022'de senaryo üzerinde çalışmaya başlamış ve Marcel, Ekim ayında filmle ilk kez yönetmen koltuğuna oturmak için hazır hale gelmiştir. Temple ve Ejiofor gibi yeni oyuncular ise 2023'ün ortalarında projeye dahil olmuş ve çekimler Haziran ayının sonlarında İspanya'da başlamıştır. Ancak, 2023 SAG-AFTRA grevi nedeniyle üretim bir süre durmuş ve grevin sona ermesinin ardından Kasım ayında yeniden başlamıştır. Film, başlığı Mart 2024'te duyurmuş ve bu aşamada çekimler neredeyse tamamlanmıştır. 

Kaynak: Haber Merkezi