Çanakkale Bigalı asıllı olan, ancak 1975 yılında İstanbul Vatan Caddesi'nde dünyaya gelmesi nedeniyle annesi tarafından "Vatansever" Vatan Şaşmaz, gençlik yıllarında fotomodellik kariyerine adım atmıştır. Aynı zamanda çeşitli reklam ve müzik kliplerinde rol almıştır. Uzun yıllar boyunca atv kanalında Melike Öcalan ile birlikte sabah programlarını sunarak televizyonculuk kariyerine de adım atmıştır.

Vatan Şaşmaz neden öldü? 

Ölümünde hep bir sır perdesi olan Vatan Şaşmaz neden öldü sorusu cevap buldu. Son bir aydır bir otelde konaklayan Filiz Aker, saat 18.00 civarında 10. kattaki odasına çıktı. Ancak ailesiyle yapacakları yemek programına katılmayınca endişelenen yakınları, otel görevlilerine bilgi verdi. Aker'e ulaşılamayınca otel personeli, odasına gitmek üzere harekete geçti. Kapıya yapılan çalmalara cevap alınamayınca, görevliler kapıyı açtı. İçeri giren otel personeli, Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in cesetleriyle karşılaştı. Vatan Şaşmaz'ın eşi Yasemin Adalı'nın ise 4 aylık hamile olduğu belirlendi. Otel çalışanları durumu hemen polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Sağlık ekipleri, Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in yaşamını yitirdiğini tespit etti. Nedim Delibaş, Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in geçmişte duygusal bir ilişkileri olduğunu, ancak Şaşmaz'ın evlendikten sonra bu durumdan rahatsız olduğunu ve tehdit aldığını iddia etti.

Vatan Şaşmaz ne zaman öldü? Vatan Şaşmaz nerede öldü?

Vatan Şaşmaz, 27 Ağustos 2017 tarihinde İstanbul'daki bir otelde eski manken ve oyuncu Filiz Aker tarafından tabancayla vurularak öldürüldü

Kaynak: Haber Merkezi