Van Çatak ilçesinde meydana gelen terör saldırısında şehit olan kahraman askerimiz Çetin Şeylan'ın hayatı ve fedakarlıkları Türkiye'yi derinden etkiledi. Peki, Van Çatak'da şehit olan Çetin Şeylan kimdir? detaylar haberimizde!

Van Çatak'da şehit olan Çetin Şeylan kimdir?

Çatak ilçesindeki Belbuka Kalekol Üs Bölgesi'ne yıldırım düşmesi sonucu bir korucu şehit oldu. Olay, 13 Mayıs 2024 öğleden sonra Çatak ile Şırnak'ın Beytüşşebap ilçeleri arasındaki Kato Jirka bölgesinde bulunan 3 bin rakımdaki Belbuka Kalekol Üs Bölgesi'nde meydana geldi. Gök gürültülü sağanak yağmurun etkili olduğu sırada üs bölgesine yıldırım düştü ve bu esnada görevli olan güvenlik korucusu Çetin Şeylan'a (36) isabet etti. Şeylan olay yerinde hayatını kaybetti ve cenazesi Çatak Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Benzer şekilde, Van'daki bir üs bölgesine de yıldırım düşmesi sonucu bir korucu şehit oldu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Milletimizin başı sağ olsun. Van ilimizin Çatak ilçesinde Belbuka üs bölgesi yolu Hırsız Tepe güvenlik noktasına yıldırım düşmesi sonucu Güvenlik Korucusu Çetin Şeylan şehit olmuştur. Şehidimize Allah'tan rahmet; kederli ailesine, kahraman Güvenlik Korucularımız ile Jandarma Teşkilatımıza ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz. Makamı ali olsun" ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ