Hakkari Valisi Ali Çelik, muhtarlar ve belediyenin birim amirleri ile yapılan 6 saat süren istişare toplantısında, ilin çeşitli mahallelerinin karşılaştığı sorunları masaya yatırdı. Valilikte düzenlenen toplantıya Vali Ali Çelik, Vali Yardımcısı ve Belediye Başkan Yardımcısı Vekili Tayyar Emre Mahmutoğlu, mahalle muhtarları ve belediye birim müdürleri katıldı. Muhtarlar, içme suyu, kanalizasyon, istinat duvarları, parklar, dere yatakları, çöp konteynerleri, yol ve mezarlıklar gibi birçok konuda yaşanan sorunları Vali Çelik'e detaylı bir şekilde aktardılar.

A W239403 02

Toplantıda, Hakkari'nin altyapı ve üst yapı ihtiyaçları ile ilgili stratejiler tartışıldı. Vali Ali Çelik, tüm mahallelerin sorunlarını dinleyerek, bu sorunların çözümü için yapılacak hizmetlerle ilgili detaylı bilgi aldı. Hakkari'nin daha iyi hizmeti hak ettiğini vurgulayan Vali Çelik, katılımcılardan sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmelerini istedi.

A W239403 04

Muhtarların sordukları sorular birim müdürleri tarafından cevaplandırılarak not alındı ve ilgili projeler için planlamalar yapıldı. Vali Çelik, altyapı ve üst yapı çalışmalarının plan, proje ve program çerçevesinde titizlikle yürütüleceğini belirterek, Hakkari'nin kalkınması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Kaynak: İHA