Uzaktan Eğitim Kapısı ile tüm kamu kuruluşlarında çalışanların hem kişisel hem de mesleki gelişimine fayda sağlamayı amaçlayan platformlardan biridir. Platformlarda bulunan eğitimler ise sunum, video, canlı sınıf ya da webinar yöntemiyle gerçekleştiriliyor. Eğitimlerin takip edilmesi ise ölçme ve değerlendirme, geliştirilmiş raporlama sistemi ile yapılıyor. Peki Uzaktan eğitim kapısına kimler girebilir?Uzaktan eğitim kapısı herkese açık mı? Uzaktan eğitim kapısı nasıl kullanılır?Uzaktan eğitim kapısı zorunlu mu? İşte detaylar...

Uzaktan eğitim kapısına kimler girebilir?

Uzaktan eğitim kapısına, Türkiye'de yaşayan tüm öğrenciler, öğretmenler ve veliler girebilir. Ayrıca, kamu kurumlarının çalışanları da uzaktan eğitim kapısını kullanabilir.Bu platformu özellikle Cumhurbaşkanlığı bünyesinde, bakanlıklarda, yerel yönetimlerde, kamu kuruluşların hepsinde ve üniversitelerde çalışanlar kullanabiliyor.

Uzaktan eğitim kapısı herkese açık mı?

Uzaktan Eğitim Kapısı Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ve tüm kamu kurum ve personelinin yararlanabileceği çevrim içi eğitim sistemidir.Kapıya giriş yapmak için herhangi bir ücret ödemek gerekmez.

Uzaktan eğitim kapısı nasıl kullanılır?

Uzaktan Eğitim Kapısı'ndan faydalanmak isteyenler, çalıştıkları yerdeki yetkililer tarafından sisteme tanındıktan sonra resmi web sitesinden giriş yapabiliyorlar.  E- devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra, kendilerine belirlenen süreli ve süresiz eğitimlere katılabiliyorlar.Uzaktan eğitim kapısına giriş yapmak için, https://uzaktanegitim.meb.gov.tr/ adresine gidilir. Daha sonra, kimlik bilgilerini kullanarak sisteme giriş yapılır.

Sisteme giriş yaptıktan sonra, ders videoları, dokümanlar, etkinlikler ve diğer eğitim içeriklerine erişilebilir. Ayrıca, soru sormak ve diğer kullanıcılarla etkileşim kurmak için forum ve sohbet odaları kullanılabilir.

Uzaktan eğitim kapısı zorunlu mu?

Uzaktan eğitim kapısı, zorunlu değildir. Ancak, eğitim kurumları, uzaktan eğitim kapısını kullanarak ders vermek isterlerse, bu kapıyı kullanabilirler.Platform, ilk olarak Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin yarı ve tam zamanlı çalışanları için kurum içi eğitimler kapsamında kullanılmaya başlandı. Uzaktan Eğitim Kapısı aracılığıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarının oryantasyon, hizmet içi veya zorunlu eğitimleri yapılabiliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ