Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş'ın özel hayatı, şehrinin sakinlerinin dikkatini çekiyor. Barış Dedetaş, kamuoyunun ilgisini çeken bir isim olarak öne çıkıyor. Peki, Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş eşi kim? Barış Dedetaş kimdir? İşte bu merak edilen konunun detayları...

Sinem Dedetaş eşi kim?

Sinem Dedetaş'ın eşi Barış Dedetaş'ın hayatı ve biyografisiyle ilgili araştırmalar hız kazanıyor. 2024 yerel seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre Üsküdar Belediye Başkanı seçilen Sinem Dedetaş'ın eşinin kim olduğu, nereli olduğu ve işiyle ilgili merak edilen detaylar haberimizin odak noktasını oluşturuyor.

Barış Dedetaş kimdir?

Barış Dedetaş, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nden 2005 yılında başarıyla mezun oldu. Eğitim hayatında gösterdiği başarıyla dikkat çeken Dedetaş, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini aynı üniversitede tamamladı. Meslek hayatına 2003 yılında adım atan Dedetaş, 2011 yılına kadar çeşitli kurumlarda görev aldı.

2011 yılında ise eşi Sinem Dedetaş ile birlikte kendi şirketlerini kurarak iş hayatına atıldılar. Barış Dedetaş'ın iş hayatındaki deneyimi ve başarıları, gözlerin Üsküdar Belediye Başkanı'nın eşine çevrilmesine neden oluyor.

Sinem Dedetaş'ın 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Üsküdar Belediye Başkanı olması ile birlikte Dedetaş çifti için hayatlarında yeni bir dönem başlamış oldu. 

Kaynak: Haber Merkezi