Reklam
Reklam
Reklam

Urla'nın yeni gözdesi 'Motto Garden'

İzmir’de kahvaltı ve eğlence denince akla gelen ilk yerlerden olan Urla’da yeni bir mekan daha kapılarını misafirlerine açtı

Urla'nın yeni gözdesi 'Motto Garden'
08 Kasım 2019 - 12:40
Reklam

Mükemmel doğası ve konumuyla dikkat çeken Motto Garden, kahvaltıdan mangala, özel etkinliklerden, düğün organizasyonlarına kadar pek çok alternatifi bir arada sunuyor

SERCAN ÖZİPEKÇİ

İzmir’in gözde tatil ilçelerinden Urla’da, kahvaltıdan, mangala, doğum günü, after party ve baby shower gibi özel kutlamalardan, düğün organizasyonlarına kadar pek çok seçeneği bir arada sunan bir ‘Motto Garden’ kapılarını misafirlerine açtı. Urla Ağaçlı Yol üzerinde bulunan ve meyve ağaçları içindeki mükemmel doğasıyla gelenleri büyüleyen Motto Garden, İzmirlilerin yeni uğrak yeri olma hedefinde. Açıldığı günden bu yana misafirlerin büyük ilgi gösterdiği mekanda her şey doğal. Meyve bahçelerinin arasında ve kuş cıvıltılarının eşliğinde karşılandığınız mekanda sabahları 22 çeşit serpme kahvaltı ve günün her saatinde birbirinden lezzetli menülerini tatma şansına sahipsiniz. Oldukça geniş bir menüye sahip olan işletme, kapalı salonu sayesinde, firma toplantıları ve piknikleri, sunumlar, özel geceler gibi şirket etkinliklerine de ev sahipliği yapabilmekte.


Kahvaltı, mangal, fasıl

Mekanın işletmesi de deneyimli bir isme ait. Yıllardır birçok önemli restoranda şeflik ve işletmecilik görevlerini yürüten Okan Kalaycıoğlu, sonunda kendi yerini açmaya karar verip bu mekanı açmış. Bu mekanı, yıllardır edindiği tecrübeler ile birlikte hayallerini hayata geçirmek için açmaya karar verdiğini belirten Kayalcıoğlu, doğası, lokasyonu ve sunulan imkanlarla İzmirlilerin yeni gözde mekanı olacakları inancında. Motto Garden’ın kahvaltı konsepti ağırlıklı bir mekan olduğunu söyleyen Kalaycıoğlu, “22 çeşit zengin kahvaltı menüsüyle sınırsız hizmet veriyoruz. Kahvaltılarımızda ‘lokmata’ diye anılan çikolata dolgulu lokmalarımızı da misafirlerimize sunuyoruz. Kahvaltıları bittikten sonra ise akşama doğru misafirlerimize mangal yakma imkanı da sunarak ‘Kendin pişir kendin ye’ diyoruz. 2020 yaz sezonu için hazırlıklarımıza da şimdiden başlamış bulunmakla birlikte salatalarımız, hamburgerlerimiz ve etlerimiz ile birlikte misafirlerimizin keyifli bir akşam geçirmelerini hedefliyoruz. Yakın zamanda fasıl akşamlarımız da olacak. Fasıl için herhangi bir organizasyon ücreti de talep etmeyeceğiz” dedi.


“Burada her şey doğal”

Motto Garden’da her şeyin doğal olduğunu ve ‘Dalından Bardağına’ diye bir de sloganları olduğunu ifade eden Kalaycıoğlu, “Burada portakal, nar ve mandalina bahçelerimiz var. Misafirlerimiz geldiğinde istedikleri üründen istedikleri kadar alarak kendileri de meyve sularını organik olarak sıkıp, içebiliyorlar” dedi. Kış aylarına özel olarak da kapalı alanlarında kuzine ve soba kurarak ısıtmayı sağladıklarını da belirten Kalaycıoğlu, “Misafirlerimiz soba üzerinde ekmeklerini kızartarak kestanelerini de pişirerek nostaljik bir gün geçirme şansına sahip olacaklar. Urla eski bir mekan bizde buranın ruhuna uygun olabilecek en güzel şekilde, tahta, ahşap ve soba ile harmanlayarak ziyaretçilerimize sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

A’dan Z’ye düğün organizasyonu

İşletmelerinde sadece, kahvaltı ve yemek konseptinde olmadığını, ayrıca baby shower, düğün, nişan, şirket piknikleri, kokteyller, after partyler, doğum günleri gibi özel etkinliklerin de gerçekleştirilebileceğini söyleyen Kalaycıoğlu, “Düğün konseptinde mekanımızda 600 kişiyi ağırlama kapasitemiz mevcut. Oturma düzenine göre de bu sayıyı ayarlayabiliyoruz. Düğün paketlerimizin içerisinde A’dan Z’ye yemeği, süslemesi, giydirmesi, fotoğraf çekimi, video kayıtları, organizasyon şirketi, düğün bitiminden sonra after partysi, gelin ve damat çiftine balayı odası ve gelin arabası servisi bulunuyor. Bu paketten yararlanmak isteyenler illa da bütün hepsini alacaklar diye bir şey yok isterlerse iki tanesini, isterlerse üç tanesi kendi bütçelerine uygun olarak ekleyebilirler” diye konuştu.

At çiftliği geliyor

Mekanın içerisinde çocuklu ailelere yönelik bir de oyun parkının bulunduğuna dikkat çeken Kalaycıoğlu, “0-10 yaş arası çocuklarımıza hitap eden bir şekilde tasarlanan parkımızın yanına daha sonrasında Survivor oyun parkuru da eklenecek ve bu oyun grubu yaşı 15 yaşa kadar çıkartılacak” dedi. 2020’nin bahar aylarında ise işletmenin hemen yanına at çiftliği kurma projeleri olduğunu söyleyen Kalaycıoğlu, “Bunu gerçekleştirdiğimiz takdirde burayı bir atlı spor kulübü olarak da anabileceğiz ve isteyenlere bu konuda eğlenceli eğitimler vereceğiz” diye konuştu. Son olarak tüm İzmirlileri, Motto Garden’a davet eden Kalaycıoğlu, mekanlarını önceden görmek isteyen misafirlerin ‘mottogardenurla’ instagram adresini ziyaret edebileceğini söyledi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum