Ünlü komedyen Martin Mull, 80 yaşında uzun süredir mücadele ettiği bir hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti. Mull'un ölüm haberi, kızı Maggie Mull tarafından sosyal medya üzerinden duyuruldu. Maggie Mull, babasının evinde vefat ettiğini ve yaratıcı disiplinlerdeki mükemmeliyetçi yaklaşımıyla tanındığını belirtti. Martin Mull, komedi dünyasında önemli izler bırakmış bir isim olarak hatırlanacak.

Martin Mull'un kariyeri, 1976 yılında Mary Hartman, Mary Hartman dizisindeki Garth Gimble rolüyle başladı. Daha sonra Fernwood 2 Night ve Clue gibi yapımlarda önemli roller üstlendi. Mull, televizyon dünyasında Roseanne, Sabrina the Teenage Witch ve Arrested Development gibi dizilerde de önemli karakterleri canlandırdı. Ayrıca The Simpsons, Family Guy ve Law and Order gibi popüler dizilerde de konuk oyuncu olarak yer aldı.

Chicago doğumlu olan Mull, Rhode Island School of Design'dan Güzel Sanatlar Lisans derecesiyle mezun oldu ve kariyerine şarkı yazarı olarak başladı. Müzikal komedi alanında da aktif olan Mull, 1970'lerde Frank Zappa ve Bruce Springsteen için konserler verdi. Ayrıca resim eğitimi aldı ve çok yönlü sanatçı kimliğiyle tanındı.

Martin Mull, 2016 yılında HBO'nun Veep dizisindeki performansıyla Primetime Emmy Ödülü'ne aday gösterilmişti. Ölümüyle birlikte, komedi dünyası onu derin bir şekilde özleyecek.

Bu haber, Martin Mull'un hayatını ve kariyerini anlatan detayları içermektedir, kendisi komedi dünyasında iz bırakan önemli bir figür olarak hatırlanacaktır.

Kaynak: HABER MERKEZİ